Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Zatoki i jezdnia w remoncie. Ulica Zawadzkiego z ruchem wahadłowym

Data publikacji: 2021-10-13 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-14 08:40
Zatoki i jezdnia w remoncie. Ulica Zawadzkiego z ruchem wahadłowym
Fot.: Mirosław WINCONEK  

Zdegradowana jezdnia ul. Tadeusza Zawadzkiego w Szczecinie doczekała się wreszcie wymiany na nową. Prace drogowe ekipy spółki Strabag przy zrywaniu z niej starej nakładki rozpoczynają się  od środy, 13 października. To kolejne roboty remontowe na tej głównej ulicy o dużym natężeniu ruchu, będącej jednocześnie trasą autobusów miejskich aż trzech linii 53, 75 i 80, które kursują przez osiedle Zawadzkiego-Klonowica. Aktualnie trwa tam również urządzanie na nowo nawierzchni jednej z dwóch zdemolowanych już zatok przystankowych przy kościele.

Stan nawierzchni tej ulicy, jak i obu zatok przystanków zlokalizowanych tuż przy skrzyżowaniu z ulicami Sebastiana Klonowica i Klemensa Janickiego od dawna był przekleństwem tak dla kierowców autobusów, jak i tych pokonujących ją w swoich autach osobowych. Podobnie zresztą jak i nakładka w samym obrębie wytyczonego u ich zbiegu minironda i pobliskich przejść dla pieszych. Dyskomfort jazdy po rozpadlinach, dziurach i spękania był nader odczuwalny nawet dla pasażerów najnowszych solarisów obsługujących regularnie wspomniane linie autobusowe  53, 75 i 80.

Trzeci już tydzień trwają prace przy wymianie podbudowy pierwszej z zatok autobusowych na przystanku „Zawadzkiego kościół” oraz fragmentu chodnika w tym rejonie. W związku z tym pasażerowie korzystają teraz z przystanku tymczasowego w kierunku zajezdni, odsuniętego o ok. 50 m w stronę osiedla. Po zakończeniu roboty będą prowadzone także na przystanku naprzeciwko w kierunku do ronda Szczecińskich Olimpijczyków. Według zapowiedzi przedstawicieli ZDiTM zakładany był miesięczny termin wykonania tych prac, czyli do 20 października. Zanosi się jednak na to, że lifting przystankowo-chodnikowy zajmie nieco więcej czasu niż planowano.

A w środę - wedle zapowiedzi służb prasowych ZDiTM - na całej długości ul. Tadeusza Zawadzkiego powinien pojawić się sprzęt spółki Strabag do zrywania asfaltu. Po frezowaniu nawierzchni ruszy odkuwanie znajdujących się w jezdni studzienek ZWiK, a następnie drogowcy przystąpią do układania nowych warstw nakładki, odkuwania otworów instalacji podziemnych, a następnie ponownej regulacji montażu studzienek oraz ułożenia siatki szklano – węglowej zapobiegającej spękaniom i wylania nowej warstwy ścieralnej. Te prace powinny zakończyć się 10 listopada, o ile  warunki atmosferyczne będą sprzyjające.

- Prace będą prowadzone w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych - zaznacza Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

Remont nawierzchni jezdni spowoduje na kolejnych kilka tygodni utrudnienia w przejeździe. Ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Całość prac wykonywana jest w ramach umowy zawartej przez ZDiTM ze spółką Strabag na bieżące utrzymanie ulic. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Edek
2021-10-14 08:21:05
Dziekuje panie prezydencie za spokojna noc z maszyna frezująca asfalt pod budynkami mieszkalnymi.Poraz kolejny urzedasy i prezydent pokazali jak liczą się z mieszkańcami i ze maja ich gleboko w d...e.Podobno w tym kraju w określonych godzinach obowiazuje cisza nocna - skandal . Jak zwykle inwestycje w tym mieście prowadzone są na kretyńskim poziomie .Kto za to odpowiada ? Czas z tym skończyć.
Aceton
2021-10-14 00:03:06
Nie wiem co za niedorozwój wpadł na pomysł ciężkich prac w nocy, bo frezowanie i trąbienie po nocy nie są pracami cichymi, ale gratuluję pomysłu. Widocznie niepełnosprytni umysłowo też mogą zajmować "decyzyjne stołki" w ZDiTM oraz UM. A może ci niedorozwoje mają "plecy" u "Wujka"?
Stefania
2021-10-13 18:54:15
Powinno się zasadzić więcej drzew wzdłuż ulicy Zawadzkiego. A jak jeszcze można zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza tam?
@RDS
2021-10-13 16:55:19
Kiedyś na taki pomysł, dostałam taką odpowiedź. >> Nie da się, bo w większej części są jakieś podziemne instalacje nie przystosowane do dużych obciążeń. Widać na trawnikowym poboczu tego elementy. Ile w tym prawdy, nie wiem. Swego czasu był projekt budowy parkingów na poboczach. Też nie wypaliło
RDS
2021-10-13 15:56:30
Na tym odcinku przydałyby się dwie jezdnie z powodu właśnie tych linii autobusowych.
gg
2021-10-13 14:44:08
Zamiast zrobić bypass przy remoncie Szafera to puszczono tędy ruch, do którego ta droga jest nieprzystosowana, to teraz dołożymy kolejen utrudnienai bo trzeba naprawić to co się rozwaliło przy okazji remontu Szafera. Jazda po tej okolicy to jakiś koszmar, a i tak za chwilę wezmą się za Modrą, pewnie znowu jakieś kretyńskie zmiany w ruchu, dojadą okoliczne drogi, i tak w kólko.
?
2021-10-13 13:42:14
I znowu ta sama nierówna kostka po ktorej autobusy sie rozlatuja z powodu drgań? chore

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ