Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Pomorzany - artyści, dziki i złodzieje [GALERIA]

Data publikacji: 12 listopada 2022 r. 08:22
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2022 r. 11:12
Pomorzany - artyści, dziki i złodzieje
Obskurna buda na pętli Pomorzany Fot. K. ŻURAWSKI  

Poszedłem na spacer po Pomorzanach. Spotykałem różne miejsca, różnych ludzi i różne problemy. Pomorzany nie różnią się pod tym względem niczym szczególnym od pozostałych rejonów miasta. Oczywiście, nie znaczy to, że wszędzie jest tak samo. Ten rejon miasta ma bowiem także swoją specyfikę.

Buda na pętli

Jeśli są miejsca piękne, to na drugim biegunie muszą też być byle jakie, wręcz obskurne. Na pewno zalicza się do nich od lat opuszczona buda na pętli tramwajowej. Lokalna legenda głosi, że właścicielka obiektu jest zadłużona na olbrzymie pieniądze z tytułu nieopłacania świadczeń za grunt. Mówi się też, że zmarła lub że wyjechała i nie można ustalić jej miejsca pobytu. Jeszcze inni twierdzą, że otworzyła interes na „Manhattanie" i nie interesuje się kompletnie pozostawioną na Pomorzanach budą. Cokolwiek by mówić, to dziwne jest pozostawienie samemu sobie tego wyjątkowo obskurnego obiektu i dopuszczenie do jego dalszej dewastacji. Cóż, może zostawiono tę budę jako przykład na to, jak nie powinno się zarządzać osiedlem?

Osobną kwestią jest otoczenie tej budy. Od

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-11-2022

 

Autor: Krzysztof ŻURAWSKI
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sobiepan
2022-11-13 08:24:03
Prawda jest taka że magistrat nie czuwa nad niczym od remontów ulic budynków, dziwnych ścieżek rowerowych ,porzuconych aut,lokali ,brudu na ulicach .Wszystko rozkopane w mieście i nierobi się nic aby to ulepszyc . Szczecin był jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce a teraz to prawdziwa tragedia.Gdzie analiza potrzeb i priorytety w działaniu. Gdzie sa prawdziwi inżynierowie.... nie wspominając o prezydencie przez duże P i radzie miasta bo tego brakuje od dekad .
@Albin
2022-11-12 11:20:01
To specyfika polska. Jedź sobie do Łodzi, Radomia, Sosnowca, większości dzielnic Poznania czy Bydgoszczy. Tam zobaczysz dopiero syf i brak gospodarza. Szczecin na tym tle nie wyglada źle. Na szczęście nie udało się jeszcze wszystkiego spieprzyć po wojnie. Chociaż bardzo się starano, od pierwszego polskiego kacyka po wojnie poczynając.
Marek
2022-11-12 11:15:46
Chyba Krzysiek dopiero się obudził ze snu zimowego, od dawna mieszkańcy narzekają na syf w mieście
Albin
2022-11-12 10:44:01
Całe miasto wygląda jakby nie miało gospodarza, porzucone budy, bród i bałagan...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA