Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Pomimo podwyżek spada odsetek pracowników zadowolonych z wynagrodzenia

Data publikacji: 2022-08-04 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-05 08:48
Pomimo podwyżek spada odsetek pracowników zadowolonych z wynagrodzenia
W ostatnim czasie pracodawcy niejednokrotnie decydowali się na zatrzymanie pracowników w firmach poprzez złożenie im kontroferty. Fot. archiwum  

Obecna sytuacja na rynku nie jest łatwa dla pracodawców. Do wysokich oczekiwań pracowników dochodzą bowiem rosnące obawy o sytuację gospodarczą. Wyzwaniem jest zatem nie tylko utrzymanie wysoko wykwalifikowanych kadr, lecz również stworzenie strategii wynagrodzeń, która pozwoli efektywnie budować zespoły w obliczu rosnących kosztów prowadzenia działalności. Jak wynika z najnowszego raportu Hays Poland, mimo że 83 proc. firm wprowadziło podwyżki w pierwszej połowie roku, zaledwie 37 proc. specjalistów i menedżerów deklaruje zadowolenie z otrzymywanego wynagrodzenia.

Pierwsza połowa roku obfitowała w rekrutacje, związane z nimi wyzwania oraz podwyżki. Pracodawcy, świadomi tego, jak trudne jest pozyskanie odpowiedniego pracownika na rynku, podnosili wynagrodzenia i niejednokrotnie składali kontroferty osobom deklarującym chęć odejścia z firmy.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że obecna sytuacja gospodarcza tak mocno podniosła oczekiwania specjalistów i menedżerów, iż pracodawcy bardzo często nie byli w stanie na nie odpowiedzieć. Odzwierciedlają to wyniki badania opisanego na łamach

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-08-2022

 

(hp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do: KM53
2022-08-04 23:53:25
Masz rację, chciwość pracodawców nie zna granic.
KM53
2022-08-04 22:12:35
Chciwość ludzka od zarania wieków była, jest i będzie zawsze nieograniczona. Spirala roszczeń pracowników opiera się na zasadzie: dostałem sporo, ale chcę mieć jeszcze więcej i więcej, ile tylko da się wyrwać od pracodawców. Dotyczy to głównie osób, które i tak już sporo zarabiają w swoich branżach (powyżej średniej krajowej) ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Z kolei, w wielu zawodach mniej atrakcyjnych pracownicy mogą tylko pomarzyć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA