Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Pierwsi absolwenci Technikum Technologii Cyfrowych. Nowoczesność przy ul. Niemierzyńskiej

Data publikacji: 2021-09-25 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-25 08:16
Pierwsi absolwenci Technikum Technologii Cyfrowych. Nowoczesność przy ul. Niemierzyńskiej
Fot. Ryszard PAKIESER  

Od zawsze w tym budynku mieściła się szkoła. W historii powojennej Szczecina była tu podstawówka, liceum, gimnazjum. Od 2017 roku działa w nim Technikum Technologii Cyfrowych. W tym roku szkołę tę ukończyli pierwsi maturzyści. Mogą być dumni z osiągniętych na egzaminach wyników.

Poproszona o podsumowanie pierwszych lat pracy nowej szkoły dyrektor Ewa Dobrzycka nie kryje zadowolenia. - Wynik jest rewelacyjny. Jesteśmy dumni, ale… było naprawdę ciężko - dodaje. - Przekształciliśmy się ze szkoły ogólnokształcącej, jaką było Gimnazjum nr 6, w ogólnokształcącą szkołę zawodową. Nie było łatwo nie tylko dlatego, że była to nowa szkoła.

Dyrektor przyznaje, że najtrudniejsze okazały się dwa ostatnie lata. Dla pierwszego rocznika absolwentów była to trzecia i czwarta klasa. Powód? Oczywiście nauka zdalna. - Byliśmy jednak w tej dobrej sytuacji, iż mieliśmy założone konta na Microsoft Teams. Było tak dzięki nauczycielce, która postanowiła założyć je wszystkim nauczycielom do końca grudnia 2019 r. Po przejściu na nauczanie zdalne od razu prowadziliśmy lekcje online.

Zapytani,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-09-2021

 

Autor: Elżbieta Kubera 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ