Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Pani Basiu, mam dla pani Gargamela! Zakochana w nietoperzach

Data publikacji: 2021-07-16 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-16 08:11
Pani Basiu, mam dla pani Gargamela! Zakochana w nietoperzach
Opieka nad nietoperzami to nie tylko przyjemność. Wydatki są bardzo duże. Amputacja skrzydła u rannego nietoperza to koszt około 200 złotych. Wszystkie są też głodne. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Śpiąca Królewna, Księciuniu, Cecylia, Olesia, Marzenka - każdy z nietoperzy, który trafia do pani Barbary Góreckiej, ma swoje imię. Bat Mom od lat ratuje te zwierzęta, by potem oddać je naturze. Kiedy słyszy w słuchawce: „Pani Barbaro, mam dla pani kolejnego Gargamela", szykuje miejsce w domu. I w sercu.

Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu. Zimą do mieszkania pani Basi w bloku na dziewiątym piętrze na skraju Puszczy Bukowej w Szczecinie przez otwór wentylacyjny zaczęły wpadać nietoperze.

- Na początku dzwoniłam do straży miejskiej, przyjeżdżał Michał Kudawski, który wtedy pracował dla miejskiego łowczego - wspomina pani Barbara. - I je zabierał. To była naprawdę sroga zima, pewnego dnia powiedział mi, że padają sarny, przymarzają łabędzie i on nie ma czasu na nietoperze. Zapytał, czy zajmę się nimi sama. Obiecał, że przywiezie mi siatkę i robaki, poradził, żeby syn zbudował klatkę. Byłam nauczycielem akademickim, jeszcze wtedy pracowałam na uniwersytecie. No i w ten sposób wsiąkłam w nietoperze.

Zaczęła się uczyć i po konsultacjach z chiropterologami

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2021

 

Autor: Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czarny "diabelek"
2021-07-16 20:32:33
Z braku Laku dobry i Kit... ! Czyli na starosc: zakochanie w nietoperzach... ostatnia deska ratunku !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA