Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Pamięci płk. Andrzeja Kiszki, ps. Dąb. To było wielkie przeżycie

Data publikacji: 2021-07-25 15:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-25 15:57
Pamięci płk. Andrzeja Kiszki, ps. Dąb. To było wielkie przeżycie
Grupa patriotyczna z Nowogardu w miejscu pojmania pułkownika Andrzeja Kiszki, ps. Dąb Fot. Mirosław BEREZOWSKI  

Z II Pielgrzymki „Śladami pułkownika Andrzeja Kiszki" wrócili pielgrzymi z Nowogardu na czele z ks. proboszczem kan. Kazimierzem Łukjaniukiem z parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego.

Patriotyzm to dla nich ważne słowo. Są wyjątkową grupą, która niezmiennie chce pamiętać - i tę pamięć przekazywać innym pokoleniom - o pułkowniku Andrzeju Kiszce, pseudonim Dąb. Patriotyczna grupa z Nowogardu działająca na rzecz przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych odbyła II już pielgrzymkę do miejsc pamięci i walk podziemia niepodległościowego w województwie lubelskim i na Podkarpaciu.

- Pierwszym punktem pielgrzymki była Jasna Góra, następnie Sanktuarium Maryjne w Kałkowie, miejsca corocznych pielgrzymek kombatantów z Podziemia Narodowego organizowanych przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, w tym także ZŻNSZ z Okręgu Szczecin - opowiada Mirosław Berezowski, znany miłośnik historii z Nowogardu. - Drugim ważnym punktem naszej pielgrzymki było odwiedzenie miejscowości Ulanów nad rzeką San...

Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-07-2021

 Autor: Jarosław Bzowy

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ