Czwartek, 05 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Offshore na Bałtyku. Morze możliwości dla firm z Pomorza Zachodniego

Data publikacji: 27 grudnia 2022 r. 18:53
Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2022 r. 18:53
Offshore na Bałtyku. Morze możliwości dla firm z Pomorza Zachodniego
Magdalena Klera-Nowopolska przedstawiała zasady współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a inwestorami z branży offshore. Fot. archiwum organizatora  

Offshore to słowo odmieniane w tym roku przez wszystkie przypadki. Impulsem dla zachodniej Polski jest informacja o budowie fabryki VESTAS na potrzeby energii wiatrowej na Bałtyku we współpracy z Orlenem. Nic więc dziwnego, że małe i średnie firmy patrzą na nowy obszar usług, który może być motywacją do ich rozwoju.

W Gryficach Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Gryficki Klaster Energii oraz Zakład Elektryczny Gryfice (działający z 30-letnim doświadczeniem w branży energetycznej) zorganizowali spotkanie na temat budowy potencjału firm z Polski zachodniej na rzecz lokalnego łańcucha dostaw dla offshore. To kolejne takie spotkanie po podpisaniu porozumienia na rzecz współpracy dla OZE, wodoru i offshore w porcie w Kołobrzegu.

- Szczecin i Pomorze Zachodnie jest bardzo dobrym obszarem inwestycyjnym dla branży offshore. To jest kilkaset tysięcy miejsc pracy w różnych firmach, które będą mogły powstać na terenie całego regionu w różnych specjalnościach - mówił dr Andrzej Montwiłł z Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego.

Jak w każdej nowej branży, nie brakuje problemów prawnych.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-12-2022

 

(reg)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA