Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Odro, wracaj do zdrowia! Ciepłe myśli dla rzeki

Data publikacji: 29 sierpnia 2022 r. 20:50
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2022 r. 08:54
Odro, wracaj do zdrowia! Ciepłe myśli dla rzeki
Mural przedstawiający ryby i życie w Odrze przygotowała Kamila Maślak. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

To spontaniczna akcja wymyślona przez pracowników Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. W jeden dzień powstał sporej wielkości mural, który przedstawia ryby i życie w Odrze. Goście Starej Rzeźni podczas imprezy Żagle 2022 mogli uzupełnić jedną z „rybek" pozytywnym hasłem, myślą lub refleksją. Mural przygotowała Kamila Maślak.

- To co dzieje się z naszą rzeką to wielka tragedia - mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni i prezes Grupy CSL. - Nasze działanie ma charakter symboliczny, ale liczymy, że nagromadzenie pozytywnych myśli pozwoli nam chociaż na chwilę zapomnieć o tym, jak wielkie straty w naturze ponieśliśmy. To lekcja, że musimy dbać o nasze środowisko, musimy jeszcze bardziej kochać naszą rzekę.

Na muralu ciepłych myśli dla Odry każdy mógł wpisać swoje życzenia dla rzeki, wyrazić nadzieję, smutek, refleksję.

„Rzeko wróć!", „Czekam na odrodzenie", „Rybko, wróć do nas", „Odro - zdrowiej szybko! Jesteś ważna", „Szybkiego powrotu do zdrowia", „Ratunku!", „Bądź znowu czysta!" - to tylko niektóre z wpisów, jakie zamieścili odwiedzający Starą Rzeźnię.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-08-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jesiotr
2022-08-30 08:30:22
Każdy nadmierny zrzut zasolonych wód kopalnianych (tzn. taki, który gwałtownie zmienia parametry zasolenia) może doprowadzić do kolejnej katastrofy ekologicznej, bo złota alga pozostanie w wodzie i tylko czeka na kolejną dostawę soli.
jak w reklamie
2022-08-29 21:32:46
i tanio i ekologicznie a jak zdrowo... a czy mural wykonany został w technice farb fotokatalitycznych tak by zastąpił drzewa?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA