Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Nowe porządki w Netto Arenie pod rządami MOSRiR. Zapłać za halę i posprzątaj!

Data publikacji: 2021-09-22 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-22 23:03
Nowe porządki w Netto Arenie pod rządami MOSRiR. Zapłać za halę i posprzątaj!
Netto Arena od początku sezonu nie jest dla Kinga zbyt gościnna. Fot. Mirosław WINCONEK  

Netto Arena, od czasu zamknięcia funkcjonującego tam na czas pandemii szpitala tymczasowego, zarządzana jest przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji.

10 września, w drugim meczu sezonu Energa Basket Ligi, koszykarze Kinga Szczecin po blisko rocznej przerwie powrócili do Netto Areny. Powrót nie tylko nie okazał się szczęśliwy, bo szczecinianie przegrali z Hydrotruckiem Radom 103:112, to jeszcze kosztowny. Za korzystanie z obiektu przy ul. Szafera zarządzanego przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji King musi bowiem płacić o ponad 30 procent więcej niż za czasów wcześniejszego zewnętrznego operatora. Kinga, choć jest ostatnim klubem sportowym na stałe korzystającym z Netto Areny, obowiązują oficjalne stawki cennikowe MOSRiR.

- W poprzednich latach za zorganizowanie meczu w Netto Arenie płaciliśmy 7 tysięcy złotych, teraz 10 tysięcy złotych. Dodatkowo za czasów poprzedniego operatora wszystko poza halą w dniu meczu, w tym treningi, mieliśmy bezpłatne. Teraz za każdą godzinę treningu w hali głównej nalicza nam się 500 złotych, a my często trenujemy po dwie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-09-2021

 

Autor: Wojciech Taczalski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miasteczkowy
2021-09-23 08:12:53
A co myśleli że będą dostawać za darmo? To wszystko i tak jest za nasze pieniądze więc sprzątać po sobie jak trzeba a nie zostawić syf bo gwiazdy???? Gmina też musi zarobić w czasach pandemii szczególnie a nikt dopłacać nie będzie wiecznie. Dopłacać można do dzieci biednych lub chorych, niech sponsor zapłaci za sprzątanie jak klub nie ma.
HogoFogo
2021-09-23 08:05:26
Albowiem kiedy znajdzie się już chętny na korzystanie z tego obiektu, to należy obrać go z pieniędzy do ostatniego grosika. Dotyczy to szczególnie zespołów sportowych. Polityka UM Szczecin jest taka aby Chemik grał w Policach, King w ogóle nie grał, a w Netto Arenie odbywały się targi ślubne lub funeralne (wedle upodobania).
Pytanko
2021-09-22 22:09:43
Dlaczego Kurier promuje prywatnego detektywa... czy on ma prawa detektywa? Podobno mu je zabrali? Czy to artykuł promowany?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ