Środa, 29 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Niezwykłe krainy wokół Szczecina. Od Jeziora Głębokiego do Wyspy Wolin

Data publikacji: 10 lipca 2021 r. 20:56
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2021 r. 20:56
Niezwykłe krainy wokół Szczecina. Od Jeziora Głębokiego do Wyspy Wolin
 

Z krainy żyjących

Zaskakującą książkę wydał Andrzej Sulikowski - najbardziej krakowski szczecinianin, a może najwierniejszy Szczecinowi krakus, profesor zwyczajny, teoretyk literatury, poeta, tłumacz; emigrant polityczny, wielokrotny stypendysta Fundacji von Humboldta, współpracownik paryskiej „Kultury" i Radia Wolna Europa oraz licznych uczelni na całym świecie, a od 1996 r. nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Szczecińskim, no i mieszkaniec osiedla nad Jeziorem Głębokim, nad którym pojawił się wraz ze wszystkimi swoimi pasjami - jako niestrudzony rowerzysta i piechur, pasjonat natury i spotkań z ludźmi.

Ale to nie życiowe, bogate doświadczenia są jego nowej książki tematem, a nowotwór, który zaatakował nagle dwa lata temu, w trakcie turystyczno-poznawczej podróży profesora po Europie. Inaczej: to nie rak jest owym tematem, a tytułowe Uzdrowienie, dopełnione metaforycznym i porządkującym gatunkowo podtytułem Zapiski z krainy żyjących.

Są to zresztą zapiski - bardzo intymne, otwarte - w sensie tyleż dosłownym, co literackim. Mamy bowiem do czynienia nie tyle

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 92% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-07-2021

 

Autor: Artur D. LISKOWACKI
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA