Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Nie bądź obojętny. Bezdomnym z pomocą

Data publikacji: 2022-11-24 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-25 07:49
Nie bądź obojętny. Bezdomnym z pomocą
W mieście dostępne są schroniska i noclegownie. Ale pomoc organizowana jest także dla tych osób w kryzysie bezdomności, które nie chcą iść do przytuliska. Fot. Ryszard PAKIESER  

Rozpoczął się najtrudniejszy czas do przetrwania dla osób w kryzysie bezdomności. Także te z nich, które przebywają poza schroniskami, nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy - przypomina szczecińska Straż Miejska.

W zeszłym roku strażnicy miejscy, wraz z pracownikami Pogotowia Zimowego, po części dzięki życzliwości i darom mieszkańców Szczecina, rozwozili potrzebującym koce i ciepłe okrycia, gorącą herbatę i zupę. W tym roku również są prowadzone takie działania pomocowe dla osób w kryzysie bezdomności, które nie chcą korzystać z systemowej pomocy schronisk i noclegowni.

- Apelujemy też do mieszkańców miasta o wzmożoną czujność, zwłaszcza podczas bardzo zimnych dni i nocy - mówi Joanna Wojtach, rzeczniczka SM w Szczecinie. - Bezdomna osoba leżąca na przystanku, w wiacie śmietnikowej, często w stanie po spożyciu alkoholu, wychłodzona, może bez naszej pomocy nie przeżyć. Wszelkie niepokojące sytuacje związane z zagrożeniem zdrowia, życia powinny być zgłaszane do odpowiednich służb, policji, straży miejskiej. Nasza nieobojętność może komuś uratować życie.

Akcję „Pogotowie Zimowe"

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-11-2022

 

Autor: (K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2022-11-25 09:17:20
Więcej kasy dla ojca dyrektora ,po co zajmować się ludźmi biednymi lub bezdomnymi. Byki z Ukrainy dostają na rodzinę pięć tysięcy miesięcznie plus osiemset plus na każde dziecko choc nie pracują i nie są Polakami. Bezdomni Polacy mieszkający na ulicach i w namiotach mają takie same życie jak za Hitlera, a noclegownie to odpowiedniki obozów KL niemieckich dla Polaków.
sik
2022-11-25 02:22:23
kiedyś urzędasy jak był upał to zamawiali wodę do urzędów i komend butelkowaną a jak bezdomni chcieli pić to urzędasy wymyślili aby dać im plastikową butelkę z filtrem i mają na własną rękę szukać wodopoju...wyjątkowy skandal.
do mopr
2022-11-24 22:41:47
Jak zwolnisz klawisz caps (udało ci się z napisaniem nicka), to może ktoś przeczyta.
mopr
2022-11-24 19:58:05
TERAZ JEST DUŻO PRACY MOŻE PODJĄĆ JAKĄŚ PRACĘ I WYJŚĆ Z BEZDOMNOŚCI SĄ ETATY WOLNE W SŁUŻBACH JAK POLICJA ,W MEDYCYNIE,W SĄDACH,SPORO POLEK SZUKA MĘŻA TAKŻE MOGLI BY ZAŁOŻYĆ RODZINĘ.
;/
2022-11-24 16:49:33
Osoby potrzebujące mogą w każdy czwartek udać sie na plac Tobrucki -Szczecinski Tydzien Ubogich akcja zupa , tam dostaną ciepła zupę, jedzenie itd. warto to przekazać jesli spotkamy takie osoby, lub co niedziele na Wyzwolenia obok Oxygen-akcja food not bombs ,niestety skala ubóstwa się powiększa ,każdy też może pomóc wirualnie klikając na stronach typu www.poomoc.pl czy pajacyk.pl

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA