Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nabywcy mieszkań lepiej chronieni. Ruszył Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Data publikacji: 2022-07-06 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-06 21:21
Nabywcy mieszkań lepiej chronieni. Ruszył Deweloperski Fundusz Gwarancyjny
Zakup mieszkania czy domu to dla większości Polaków jedna z najważniejszych decyzji finansowych. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Z początkiem lipca br. weszła w życie nowa ustawa deweloperska, dzięki której nabywcy mieszkań na rynku pierwotnym będą lepiej chronieni. Nawet w przypadku upadłości dewelopera odzyskają całość wpłaconych pieniędzy.

Zakup mieszkania czy domu to dla większości Polaków jedna z najważniejszych decyzji finansowych. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, plany w tym zakresie w perspektywie najbliższych pięciu lat posiada 36,5 proc. ankietowanych. Polacy oczekują ochrony pieniędzy zainwestowanych w nieruchomość - aż 85,3 proc. badanych uważa, że pieniądze wpłacone na poczet zakupu domu lub mieszkania będącego w trakcie budowy powinny być objęte stuprocentową ochroną. Od 1 lipca br., dzięki Deweloperskiemu Funduszowi Gwarancyjnemu (DFG) nabywcy nowych domów i mieszkań z rynku pierwotnego mają skuteczną ochronę.

DFG powstał na mocy ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Nie posiada osobowości prawnej, a jego obsługę powierzono Ubezpieczeniowemu Funduszowi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-07-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Z branży...
2022-07-06 21:12:31
Wliczone w cenę mieszkania ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA