Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Na wakacje z „paszportem covidowym”. Sposób na uniknięcie problemów na granicach

Data publikacji: 2021-06-18 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-18 22:40
Na wakacje z „paszportem covidowym”. Sposób na uniknięcie problemów na granicach
Osoby zainteresowane wyjazdem do krajów niebędących sąsiadami Polski zachęcamy do zapoznania się z rządowym serwisem zawierającym zbiór informacji na temat warunków wjazdu. Informacje te znajdziemy również w serwisach internetowych polskich ambasad w poszczególnych krajach czy ambasad tych krajów w Polsce. Fot. Sylwia DUDEK  

Nadchodzą wakacje, już drugie od wybuchu pandemii COVID-19. Jak bezpiecznie podróżować, jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą? Co to jest „paszport covidowy" i jak go uzyskać? Spróbujemy udzielić odpowiedzi na te pytania.

Na szczęście w Europie fala zachorowań opada, rządy krajów europejskich rezygnują z części rygorów, władze starają się usprawnić ruch turystyczny. Wiadomo: dla wielu z nich turystyka jest ważną gałęzią gospodarki, są też kraje potrzebujące pracowników sezonowych. Ale nie oznacza to, że wszędzie można wjechać bez problemów, a rygory już nie obowiązują.
Najważniejszym ułatwieniem w podróży może być posiadanie Unijnego Certyfikatu COVID (EU Digital Covid Certificate). To standardowy dokument, który od 1 lipca będzie obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej i ma zwalniać ozdrowieńców i osoby zaszczepione z obowiązku wykonywania testów przed przekroczeniem granicy lub kwarantanny po jej przekroczeniu.

W Polsce już teraz jest bezpłatnie wydawany osobom, które:

- są w pełni zaszczepione, czyli przyjęły dwie dawki szczepienia lub szczepionkę

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 90% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-06-2021

Autor: Cezary MARTYNIUK
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@przeciez paszport..
2021-06-19 10:39:37
...nie jest już obowiązkowy. A do dowodu osobistego nie wbijesz żadnej pieczątki.
Przeciez Paszport...
2021-06-18 22:34:17
Ma tyleee stron... i czy nie wystarczylo wstawic Odpowiednia Pieczatke z danymi... jak to bylo przy przekraczaniu granic i w Europie - nim powstala UE !/! No tak: ale Urzednicy na po-sadkach... nie chca byc bezrobotni ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ