Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Na ratunek Żeromskiemu. Szczecinianie mobilizują prezydenta

Data publikacji: 22 lutego 2024 r. 16:37
Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2024 r. 23:48
Na ratunek Żeromskiemu. Szczecinianie mobilizują prezydenta
Mimo lat zaniedbań, także w tym roku nie zostanie przeprowadzona renowacja parku Żeromskiego. Alejki pozostaną – niemal – bez zmian: jedynie doraźnie łatane. Fot. Ryszard PAKIESER  

Szczecinianie od lat zabiegają o rewitalizację parku Żeromskiego. Upominają się o remont jego alejek. Władze miasta z roku na rok wiele obiecują, ale w praktyce… Żałosny obraz zaniedbanych - dziurawych i połatanych - parkowych alejek się nie zmienia, a pozbawione pielęgnacji drzewa kolejno zamierają.

Park jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i wpisany do rejestru zabytków. I jak sporo innych miejsc o tym statusie w Szczecinie - niestety - popada w ruinę. Wprawdzie w ostatnich dwóch latach zinwentaryzowano i oznakowano jego drzewa, ale nic poza tym. Starodrzew jest wyniszczony, latami zaniedbywany, więc z niego „wypadają" kolejne cenne dendrologiczne okazy. Bilans tzw. nasadzeń kompensacyjnych nadal pozostaje ujemny.

Obrazu zaniedbania dopełniają nawierzchnie alejek - fatalne: pełne głębokich dziur, niebezpiecznych przełomów. Już siedem lat temu ówczesny rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska zapewniał: „w bieżącym roku zaplanowane jest wykonanie koncepcji remontu parku, co pozwoli oszacować koszty i zaplanować środki finansowe także na remont

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-02-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rewitalizacja
2024-02-22 23:13:29
Dalszy temat to alejki piach eko w bocznych tak ale główne piesze trakty trwała nawierzchnia kamień, płyty czy asfalt tak jest w tego typu miejscach nawet NJ Cental Park.
Rewitalizacja
2024-02-22 23:08:09
Dolinkę i przyległy teren obok hotelu ogrodzić I zrobić ogród botaniczny zamykany na noc tak jest we Wrocławiu, Poznaniu Może znajdzie się prywatny inwestor który w takim miejscu sprzedawał by kwiaty i rośliny a ludzie mieli by zadbane miejsce.
ptr
2024-02-22 22:59:38
Straszny jest ten park. Taki piękny teren zaniedbany.
Szklane domy
2024-02-22 19:50:57
Ten park to jak przedwiośnie i ludzie bezdomni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA