Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Na Posejdonie też będzie „city”? Plany urzędu wzbudzają kontrowersje

Data publikacji: 2021-07-29 23:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-29 23:28
Na Posejdonie też będzie „city”? Plany urzędu wzbudzają kontrowersje
Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego osiedla Posejdon na lewobrzeżu Świnoujścia. Pojawił się wniosek jednego z przedsiębiorców dotyczący 40-metrowej budowli. Planiści są na „tak”. Mieszkańcy – niekoniecznie.  

Sprzeciw części mieszkańców Świnoujścia wywołują pomysły urzędników na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Posejdon. Największe kontrowersje związane są z planami budowy trzech budynków, a przede wszystkim czterdziestometrowej dominanty.

Przypomnijmy, że osiedle Posejdon to to, które znajduje się w pobliżu granicy. Ulicą Wojska Polskiego dojeżdżamy do przejścia Świnoujście - Ahlbeck. To tutaj m.in. znajduje się sławetne przygraniczne targowisko określane mianem Ulicy Sezamkowej. I właśnie ten rejon Uznamu ma zmienić swoje oblicze. Czy na lepsze?

Projektantką planu jest architekt Małgorzata Cymbik. Niedawne spotkanie w Miejskim Domu Kultury w tej sprawie skończyło się kłótnią między mieszkańcami a urzędnikami. Na terenie należącym do świnoujskiego przedsiębiorcy planiści chcą umożliwić budowę 40-metrowego obiektu z 12 kondygnacjami, a także 25-metrowego i 18,5-metrowego budynku. Miałby tam powstać również podziemny dwupoziomowy parking.

Mieszkańcy mówili, że ich dotąd nikt o zdanie nie spytał i na osiedlu, na którym jest niska zabudowa, tak potężna dominanta jest

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-07-2021

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ