Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

W Świnoujściu chcą wybudować stację uzdatniana wody

Data publikacji: 2021-07-29 20:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-29 20:56
W Świnoujściu chcą wybudować stację uzdatniana wody
W Świnoujściu liczą na pieniądze z Nowego Ładu. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i teraz miasto może starać się o środki z funduszu. Wśród trzech projektów ten największy dotyczy budowy stacji uzdatniania wody za 70 mln złotych. Na zdjęciu prezydent Janusz Żmurkiewicz ze swoimi zastępcami – Barbarą Michalską i Pawłem Sujką.  

Budowa stacji uzdatniania wody, którą planują władze Świnoujścia ma kosztować 70 milionów złotych. Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, liczy, że pieniądze na ten cel uda się pozyskać z Rządowego Funduszu Polski Ład. - Chodzi o dofinansowanie w wysokości aż 95 procent - mówił gospodarz kurortu.

O nadchodzących problemach z zaopatrzeniem w wodę mieszkańców Świnoujścia radni mówią już od wielu lat. Były różne koncepcje. Podczas sesji nieraz padały zarzuty, że władze miasta niewiele robią z problemem, który prędzej czy później się pojawi. Urzędnicy odpierają dzisiaj te argumenty, wskazując, że planowane inwestycje sprawią, że problemu z wodą nie będzie.

Podczas konferencji prasowej samorządowcy mówili, że uzyskanie z Polskiego Ładu środków na budowę stacji uzdatniania wody Mulnik byłoby dużym sukcesem dla Świnoujścia. Jeżeli nie udałoby się tego osiągnąć, to inwestycja musiałaby być

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-07-2021

 

Tekst i fot. BaT
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ