Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Medycy wykonują blisko dwa razy więcej badań. Pracownia Endoskopowa na piątkę!

Data publikacji: 2021-07-22 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-22 18:52
Medycy wykonują blisko dwa razy więcej badań. Pracownia Endoskopowa na piątkę!
– Mamy możliwość m.in. usunięcia polipów, pobrania wycinków do badania histopatologicznego oraz zatamowania krwawienia z przewodu pokarmowego, czy przeprowadzenia innych, bardziej skomplikowanych zabiegów endoskopowych – mówi specjalista gastroenterolog Grzegorz Naprawa.  

W wyposażonej w nowoczesny sprzęt Pracowni Endoskopowej w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu medycy wykonują prawie dwukrotnie więcej badań diagnostycznych oraz zabiegów endoskopowych dziennie niż wcześniej. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi, który placówka zakupiła dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że chodzi o projekt „Nowoczesna Pracownia Endoskopowa i Zabiegowa" w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Dzięki głosom mieszkańców placówka miała możliwość zakupienia czterech wideoendoskopów z nowoczesnym torem wizyjnym o rozdzielczości 4K: dwóch do badania górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz dwóch do badań dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Są to aparaty służące do wykonywania badań diagnostycznych oraz profilaktycznych, a także do przeprowadzania zabiegów endoskopowych.

- Mamy możliwość m.in. usunięcia polipów, pobrania wycinków do badania

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-07-2021

 

Tekst i fot. BaT
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ