Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Motorniczy to nie wszystko

Data publikacji: 24 października 2023 r. 06:27
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2023 r. 08:27
Motorniczy to nie wszystko
Spółka „Tramwaje Szczecińskie” organizuje kolejne szkolenia i zatrudnia nowych pracowników, kusząc ich coraz wyższymi zarobkami. Ale ci z większym stażem uważają, że ich nikt do pracy nie motywuje – na wysokość wypłaty staż pracy nie ma praktycznie żadnego wpływu. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Kolejne 19 osób w połowie października rozpoczęło w „Tramwajach Szczecińskich" kurs na motorniczego. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu nowi motorniczowie wejdą do służby na początku stycznia.

Ostatni egzamin na motorniczego zdało 11 osób, które po ok. 2 tygodniach, po odbyciu trwających już jazd z tzw. patronem, samodzielnie wyjadą na linie. Zainteresowanie kursami rośnie, a spółka „Tramwaje Szczecińskie" konsekwentnie podnosi płace. Jednak pracownicy z kilkuletnim stażem uważają, że powodów do radości wciąż nie ma.

- Kurs przygotowujący do egzaminu na kierowanie tramwajem to 77 godzin zajęć teoretycznych i 60 praktycznych według grafików ustalanych indywidualnie. Plan zajęć obejmuje 10 dni od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie w godzinach od 8 do 15 - tłumaczy Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy spółki. - Nowi motorniczowie po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu wejdą do służby na początku przyszłego roku. „Tramwaje Szczecińskie" prowadzą obecnie nabór na kolejny kurs, który ma się rozpocząć 4 grudnia br.

Zainteresowanie również jest spore. Spółka zachęca kandydatów,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-10-2023

 

Tomasz Tokarzewski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA