Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

List z placu budowy

Data publikacji: 2021-11-07 17:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-07 17:24
List z placu budowy
Katarzyna Korcz, permanentnie zalewana inwestorka: „Do niedawna miałam wiatr w skrzydłach. Dziś ktoś regularnie dewastuje wszystko to co zrobiłam. I nikt ze strony ZBiLK-u nawet nie udaje, że próbuje mi pomóc”.  

W lipcu 2020 roku podpisałam umowę ze ZBiLK-iem Szczecin na prace budowlane lokalu mieszkalnego, którego docelowo mam zostać najemczynią. Otrzymałam kosztorys, dane inspektorów i rok na wywiązanie się z umowy. Wykupiłam ubezpieczenie na wypadek wyrządzenia szkody innym przez moje prace budowlane. Po wpłacie kaucji otrzymałam klucze do lokalu. Otrzymałam piękny lokal, w zabytkowej kamienicy, to nie mieszkanie, ale boisko do gry w piłkę o powierzchni 60 mkw. Ktoś przede mną chciał przeprowadzić remont i usunął wszelkie ściany działowe. Mam 60 metrów do własnej aranżacji. I kosztorys przy którym można złapać się za głowę - przeszło 90 tys. Nikt i nic nie potrafi mnie zniechęcić do właśnie TEGO mieszkania. Jak na samodzielną mamę z dwójką dzieci kwota remontu wydawała się wysoka, ale wizja posiadania swojego miejsca na ziemi warta była tego wysiłku i środków.

Tutaj dodam, że sama pracuję w administracji mieszkaniowej u jednego ze szczecińskich zarządców, więc mam o tyle ułatwione zadanie, że korzystam z doświadczenia nabytego lata wcześniej. Wiem, od czego zacząć, wiem, jaka jest droga

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 91% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-11-2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wykluczona
2021-11-15 14:55:36
ZBiLK i ich propozycje mieszkań, to temat rzeka. Zaczynając od tego, że w 21 wieku uważają mieszkania bez łazienki za gotowe do zamieszkania, a kończąc na wykluczeniu osób po 35 roku życia. Przy rozpatrywaniu wniosku młodszy dostaje dodatkowe 5 punktów, a starszy nie i nie ma szans. A podobno w Polsce walczy się z dyskryminacją. Człowiek po pewnym czasie przestaje się zgłaszać do kolejnych naborów, bo ile można słuchać: przyjęliśmy pani wniosek pozytywnie, ale ktoś miał więcej punktów.
Kaziu
2021-11-07 18:47:50
Mieszkanie komunalne za remont to patologia, bo skazywanie ludzi bez własnego lokum na branie tych ruder za potężne pieniądze zupełnie zatraciło sens. Mieszkanie komunalne to przecież mieszkanie dla ludzi niezamożnych, którzy nie mają dużych dochodów a tym samym nie są w stanie kupić go na wolnym rynku ani wziąć kredytu na mieszkanie od developera. A tu kwoty za remont tych ruder przekraczające grubo ponad 100 tysięcy. żadnej pomocy ze strony ZBILKU a jeszcze potem ogromny czynsz.
Jadzia
2021-11-07 17:32:43
Ta pani nie słyszala o Pływających Ogrodach Krzystka? Wszyscy już nqrzekają na ekipę i koalicję Krzystka z PO i Bezpartyjnymi

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA