Niedziela, 28 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

„Legitymacja partyjna ważniejsza niż kompetencje”. PiS o nominacjach w miejskich spółkach

Data publikacji: 28 czerwca 2026 r. 22:25
Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2026 r. 22:25
„Legitymacja partyjna ważniejsza niż kompetencje”. PiS o nominacjach w miejskich spółkach
Radni PiS zarzucają politykom Koalicji Obywatelskiej obsadzanie stanowisk w miejskich spółkach swoimi działaczami i współpracownikami. Ich zdaniem o nominacjach decyduje przede wszystkim przynależność partyjna, a nie kompetencje kandydatów. Fot. Agata JANKOWSKA  

Radni Prawa i Sprawiedliwości wypowiedzieli się na temat obsadzania stanowisk i tworzenia nowych miejsc pracy dla członków oraz znajomych Koalicji Obywatelskiej w spółkach miejskich. - To kolesiostwo - mówią i obwiniają o tę sytuację m.in. wiceprezydenta Łukasza Kadłubowskiego oraz prezydenta Piotra Krzystka.

REKLAMA

Szczególne oburzenie klubu PiS wzbudziło utworzenie stanowiska wiceprezesa w Tramwajach Szczecińskich. To funkcja, której dotąd w spółce nie było. Stanowisko objął Arkadiusz Pawlak, były radny Platformy Obywatelskiej.

- To stanowisko zostało utworzone właśnie pod tego działacza - powiedział Krzysztof Romianowski. - Będzie zarabiał niemałe wynagrodzenie, bo - jak dowiedzieliśmy się z doniesień medialnych - 21 tysięcy złotych miesięcznie. To więcej niż zarabia prezydent Piotr Krzystek. Tak za publiczne pieniądze bawią się działacze Koalicji Obywatelskiej.

Radny przywołał również inne przykłady obsadzania stanowisk w miejskich spółkach działaczami lub sympatykami KO.

- W Szczecińskim Przedsiębiorstwie Autobusowym Klonowica po cichaczu wiceprezesem został pan Krzysztof Janicki,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-06-2026

 

 Agata Jankowska 
REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA