Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Kto powinien pomóc pacjentowi?

Data publikacji: 11 stycznia 2023 r. 00:10
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2023 r. 00:10
Kto powinien pomóc pacjentowi?
Paulina Heigel, rzecznik WSPR w Szczecinie, uważa, że wypowiedź dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie na temat pracowników WSPR jest krzywdząca i świadczy o nieznajomości prawa. Podkreśla, że nieprawdą jest, że załoga karetki bezprawnie wymuszała na załodze SOR przyjęcie pacjenta. Fot. ilustracyjne/Ryszard PAKIESER  

Na naszych łamach 3 stycznia br. ukazał się artykuł pt. „Awantura na SOR-ze, interweniowała policja". Po tygodniu od tej publikacji otrzymaliśmy stanowisko z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, któremu od 1 października 2021 roku podlegają dyspozytorzy medyczni.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował redakcję „Kuriera Szczecińskiego" o tym, że Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie, zdecydował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego zdarzenie z 23 grudnia ub.r. NFZ wystąpił już do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie o złożenie szczegółowych wyjaśnień.

Słuchali dyspozytora

Przypomnijmy: 23 grudnia ub.r., dzień przed wigilią Bożego Narodzenia, pomocy potrzebował 82-letni pacjent z podejrzeniem złamania szyjki kości udowej. Wezwany do niego zespół ratownictwa medycznego po konsultacji z dyspozytorem medycznym za zasadne uznał przewiezienie mężczyzny na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Choszcznie. Dyżurujący wtedy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-01-2023

 

Wioletta Mordasiewicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@???
2023-01-11 10:13:17
Często w wolnych mediach słyszę tłumaczenie lekarzy że pracują na kilku etatach bo gdyby tak nie robili to załamałby się system opieki zdrowotnej. To nielogiczne tłumaczenie pokazuje jedynie że system stwarza warunki do tego by pozorować obsadxone eyety na ktorych nie jest wykonywana żadna użyteczna praca. Bo jak może leczyć lekarz pracujacy na czterech ośmiogodzinnych etatach w trakcie dwudziesto cztero godzinnej doby? To fikcja.
???
2023-01-11 01:37:39
Znam mnóstwo lekarzy . Wszyscy zadowoleni, domy, samochody po 400 tysięcy, wiele nieruchomości, motocykle, wycieczki. I nigdy nie spotkałem lekarza który chciałby zmian w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej. Dlaczego każdy bezrobotny wieloletni ma w szpitalu takie świadczenia, jak placacy potężne składki co miesiąc. ?????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA