Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Kooperatywa Łaźnia otwarta dla wszystkich

Data publikacji: 05 lutego 2023 r. 09:06
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2023 r. 09:06
Kooperatywa Łaźnia otwarta dla wszystkich
W tym miejscu można też spędzić wolny czas przy kawie i książce. Fot. Agata JANKOWSKA  

Kiedyś była tam miejska łaźnia, z nostalgią wspominana przez mieszkańców Szczecina. Dziś, przy ulicy Koński Kierat 14/15, na pierwszym piętrze kamienicy działa inna placówka. Kooperatywa Łaźnia łączy w sobie funkcje kawiarni społecznej z miejscem do organizacji eventów.

Miejsce spotkań dla ludzi o różnych poglądach

- Wymyśliliśmy sobie, że w Szczecinie potrzebne jest takie miejsce, w którym mogą się spotykać osoby, którym z jakiegoś powodu jest trudniej, ale też osoby, które mają odmienne punkty widzenia, które zajmują się trochę sztuką, trochę designem i zmianą świata na lepsze - tłumaczy Krzysztof Musiatowicz, przedstawiciel Kooperatywy. - Chcieliśmy, aby te wszystkie osoby spotykały się razem.

Podkreśla, że Kooperatywa Łaźnia to przede wszystkim miejsce spotkań ludzi o często bardzo odmiennych poglądach. Co ważne, model biznesowy obiektu polega głównie na udostępnianiu przestrzeni dla różnych grup, osób czy inicjatyw pod kątem realizacji pomysłów. Łaźnia współpracuje również z osobami, które znajdują się w trudniejszej sytuacji - z osobami niepełnosprawnymi czy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-02-2023

 

Autor: Agata JANKOWSKA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA