Czwartek 20 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Koniec pogłębiania przy Ostrowie Grabowskim

Data publikacji: 2021-05-31 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-31 19:55
Koniec pogłębiania przy Ostrowie Grabowskim
Jedna ze sztucznych wysp powstających na Zalewie Szczecińskim Fot. UMS  

Postępują prace przy „Modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metra". To obecnie kluczowa inwestycja Urzędu Morskiego w Szczecinie. Poinformował on niedawno, że zakończono już roboty czerpalne przy Ostrowie Grabowskim w Szczecinie. Pogłębiarki pracują w innych miejscach. Planuje się, że wykonają swoje zadania do przełomu sierpnia i września tego roku.

- Roboty czerpalne przy Ostrowie Grabowskim zostały zakończone - informuje Ewa Wieczorek, rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie. - Wyczerpany urobek odłożono wewnątrz wyspy W28 (południowej) na Zalewie Szczecińskim, trwają prace przygotowawcze do umacniania skarp podwodnych. Prace czerpalne są prowadzone w obszarze Wielkiej Kępy - przez pogłębiarki „Małż II" i „Homar". W obszarze wyspy Radolin trwa montaż stalowego oczepu, montaż platformy obsługowej oraz prace związane z wykonaniem zasypu grodzy. Przy nabrzeżach BON, Huk i Żeglarskim umacniane są skarpy podwodne.

Na torze wodnym pracują trzy duże pogłębiarki: „Meuse River", „Scheldt River" i „Vox Amalia", a także specjalistyczny ponton „Jetsed", który

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-05-2021

 

(isz)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA