Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejne składowisko substancji ropopochodnych i chemikaliów w Stargardzie

Data publikacji: 10 lipca 2024 r. 14:55
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 15:04
Kolejne składowisko substancji ropopochodnych i chemikaliów w Stargardzie
Służby, w tym Grupa Ratownictwa Chemicznego, działały przy jednej w hal magazynowych na terenie dawnego ZNTK.  

Ponad 50 litrów mieszaniny substancji chemicznych wyciekło z jednej z hal magazynowych przy ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie. To kolejne w Stargardzie miejsce nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych, ujęte na liście opracowanej przez WIOŚ w Szczecinie.

Służby, w tym Grupa Ratownictwa Chemicznego, działały w miniony piątek przy jednej w hal magazynowych na terenie dawnego ZNTK. Na miejscu czynności prowadziło 6 zastępów straży pożarnej, w tym jeden zastęp oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Teren zabezpieczono przed dostępem osób trzecich, podzielono taśmą na sektory. Strażacy zebrali substancje do beczek. O sprawie poinformowano WIOŚ.

- Inspektorzy WIOŚ w Szczecinie przeprowadzili oględziny terenu, na którym doszło do wycieku, sporządzili stosowną dokumentację - informuje Michał Ruczyński, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie. - Dokonano również pomiaru zanieczyszczeń powietrza za pomocą przenośnego detektora wielogazowego. Nie stwierdzono przekroczeń substancji szkodliwych obecnych w powietrzu. Na podstawie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-07-2024

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarl Bischek
2024-07-13 10:55:46
Na jednym ze zdjęć samochód strażacki stoi obok Marienkirche na zabytkowym bruku. Bruk gładki jak pupa anioła. Taki był też na rynku, ale wieprze poniszczyły. Teraz jest Polska. Nierówne badziewie obsrane przez ptaki. I gdzieniegdzie trawa między kamieniami. Kiedyś widziałem jak kruk dziobał tam martwego gołębia. Safari w Stargardzie. Zresztą historyczny bruk jest niszczony na starówce systematycznie.
Jarl Bischek
2024-07-13 10:49:46
Nie rzuca się pereł między wieprze. Tą prawdę potwierdza Stargard w zupełności. Miasto przekształcane w sypialnię z parkingami. To co mają dziwić nielegalne składowiska! Nie dość, że okradają, to jeszcze wytrują. Zniszczona Starówka przez wieprze poprzez wyburzenia historycznych budynków czy też kiczowatą nową zabudowę. Po prawie 80 latach od wojny miasto nie jest nawet w połowie tak zadbane i piękne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA