Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kamery wśród piór. Podgląd na gniazda – obraz leci w świat

Data publikacji: 20 maja 2024 r. 20:43
Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2024 r. 20:43
Kamery wśród piór. Podgląd na gniazda – obraz leci w świat
Fundacja „Ratujmy Ptaki" prowadzi przekaz z jerzykami w roli głównej pod adresem: www.jerzykionline.pl Jest dostępny przez całą dobę, a potrwa - aż do odlotu ostatniego jerzyka z gniazda. Czyli prawdopodobnie jeszcze we wrześniu będzie można podpatrywać tajemnice alkowy i rodzinnego życia ptaków, które są największymi naturalnymi sprzymierzeńcami człowieka w walce m.in. z komarami i meszkami. Fot. Fundacja „Ratujmy Ptaki”  

W ostatnich dniach jeden z balkonów przy ul. Szafera w Szczecinie odwiedziło 261 gości ze 105 krajów. Jak to możliwe? Za sprawą kamer i całodobowego podglądu na cztery budki lęgowe. Przekaz on-line z jerzykami w roli głównej prowadzi Fundacja „Ratujmy Ptaki".

Jedna kamera przekazuje obraz z dolotu ptaków do budek lęgowych, umieszczonych na balkonie siódmego piętra. Cztery pozostałe dają podgląd wnętrza jerzykowych gniazd. Od kilku dni w kamerze nr 1 oraz 4 widać ruch. To znak, że przy ul. Szafera znów się „zameldowały" ptaki.

- Do tej pory jako pierwsi pojawiali się panowie. Mościli gniazdka, w jakich po pewnym czasie pojawiały się panie. W tym roku jest inaczej. Nie dość, że jerzyki przyleciały później, to jeszcze parami. Dwie pierwsze już zajęły budki. Każda z par samodzielnie buduje własne gniazdo - mówi Zofia Brzozowska, fundatorka Fundacji „Ratujmy Ptaki". - Dajemy ludziom okazję niepowtarzalnego obcowania z ptakami objętych ścisłą ochroną gatunkową. Bez naszych kamer nie mieliby okazji obserwować, jak jerzyki spędzają noce czy opiekują się pisklętami.

To już 18. sezon „big

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-05-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szafera
2024-05-20 22:49:35
A jak tam hotel dla jaskółek? Są jeszcze wolne miejsca?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA