Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Jezioro ciągle wylewa

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 20:30
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024 r. 20:30
Jezioro ciągle wylewa
– To miejsce dla nas jest szczególnie przyjazne i ważne, toteż bardzo prosimy o to, by dbać o nie i je chronić – mówią Bogumiła i Barbara mieszkanki Nowogardu.  

Zalana alejka i część ławek. Tak po ulewie, nie pierwszy raz, wygląda okolica Jeziora Nowogardzkiego w Nowogardzie. Czy uda się posprzątać teren i przeprowadzić prace zabezpieczające, by woda z jeziora w końcu nie występowała z brzegów?

Nowogard i jego okolice cechuje czyste powietrze, czyste jezioro… Warto tu zajrzeć. Okolicę docenia coraz więcej osób. Niestety, przez utrzymujące się powyżej zera temperatury, teren rekreacyjny nad jeziorem w Nowogardzie jest zalany. Już po raz kolejny… To efekt obfitych opadów deszczu, które nawiedzają zachodniopomorskie. Mokro zrobiło się m.in. przy Skate Parku czy kompleksie do rekreacji. W wodzie są trawniki oraz niektóre alejki spacerowe.

- Chciałybyśmy zwrócić uwagę na podtopione tereny wokół jeziora, osobiście nam to zbytnio nie przeszkadza, gdyż mamy rowery i możemy sobie pojechać inną ścieżką, która jest oddalona od jeziora - mówią panie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-02-2024

 

Jarosław Bzowy
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nowogard
2024-02-22 09:27:17
doświadcza tzw. suszy hydrologicznej. Ekoświry siedzą cicho, bo fakty przeczą ich narracji. Wypełzną w jakiś letni dzień i będą wieszczyć koniec świata przed którym tylko wysokie podatki mogą nas uchronić.
klemens
2024-02-22 09:24:22
można osuszyć jezioro i po kłopocie .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA