Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Jeden z najlepszych w Polsce kempingów trafi na przetarg. Dzierżawa za pół miliona

Data publikacji: 30 stycznia 2023 r. 12:28
Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2023 r. 17:14
Jeden z najlepszych w Polsce kempingów trafi na przetarg. Dzierżawa za pół miliona
Podmioty, które przystąpią do przetargu, doskonale wiedzą, że Camping Baltic ma wyrobioną markę. Fot. Artur BAKAJ  

Znana jest już minimalna kwota, jakiej kołobrzeski samorząd oczekuje za dzierżawę terenu przy ul. 4 Dywizji Piechoty. Mowa o 3,5-hektarowej działce, na której przez ostatnie 27 lat Janusz Lubiński prowadził ceniony w całej Europie Camping Baltic.

Przedsiębiorca w ubiegłym roku zwrócił się do radnych o zgodę na przedłużenie o kolejne lata w trybie bezprzetargowym wygasającej z końcem ubiegłego roku umowy. Ci na to nie przystali. Argumentowali to pojawieniem się drugiego podmiotu, który także jest zainteresowany prowadzeniem w kurorcie tego rodzaju biznesu.

Janusz Lubiński płacił do tej pory miastu blisko 72 tys. zł netto rocznie. Poza tym systematycznie inwestował w kempingową infrastrukturę. Pod koniec ubiegłego roku wpłynęła jednak do miasta oferta przejęcia dzierżawy przez przedsiębiorcę z Ustronia Morskiego. Zaoferował on 250 tys. zł rocznie. Lubiński deklaruje obecnie, że gotów

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-01-2023

 

(pw)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kamper
2023-01-30 16:54:48
Czy skończył się okres dzierżawy? To na przetarg. Były dzierżawca wie najlepiej ile można na tym interesie zarobić, więc niech podbije stawką. Swoją drogą to też dziwię się władzom Kołobrzegu, że nie ogłosili przetargu na knajpę pod molem. Tam umowę przedłużono bez przetargu, a dzierżawiący wydzierżawia knajpę innemu. To śmierdzi na kilometr! Pani prezydent nich pani gra fair w tych sprawach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA