Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Inspekcja Handlowa podsumowała poprzedni sezon. Grzechy restauratorów

Data publikacji: 2022-04-20 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-22 08:08
Inspekcja Handlowa podsumowała poprzedni sezon. Grzechy restauratorów
Restauratorzy skontrolowani przez Inspekcję Handlową mają sporo grzechów na sumieniu, między innymi zamieniali składniki swoich dań – tańsza i gorszej jakości ryba udawała wysokogatunkową i droższą. Fot. Pixabay.com  

Trzysta sześćdziesiąt podmiotów gospodarczych zajmujących się żywieniem zostało skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w minionym sezonie turystycznym. Aż u niemal połowy wykryto nieprawidłowości.

Inspektorzy wzięli pod lupę nie tylko restauracje, ale także bary, a nawet stacje benzynowe, które serwują przekąski. Podczas kontroli zwracali uwagę na rzetelność w obsłudze klienta, ale także co i w jakiej gramaturze oraz cenie podają na talerzu. Przyglądano się również, jak oznaczona i czy w ogóle jest widoczna cena oferowanych dań i napojów.

Wyniki nie są optymistyczne. Aż 49,9 procent skontrolowanych podmiotów podawało konsumentom dania o zaniżonej gramaturze i napoje alkoholowe o zaniżonej pojemności. Oszukiwano także poprzez podawanie innego składnika niż wymieniony w menu. Zamieniono np. solę na tańszą i gorszej jakości rybę limandę żółtopłetwą, tam, gdzie miał być użyty ser Feta używano zamiennika - np. sera Fawita, krem dekoracyjny zastępował bitą śmietanę, twarde sery „udawały" wysokogatunkowy parmezan, a oscypka zastępowano innymi serami wędzonymi. Klienci dostawali zamiast

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-04-2022

 

(kel)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

weger
2022-04-22 07:07:24
Restauratorzy i tak mieli pod górkę przez rząd, który im zrobił lockdown.
mieszane uczucia
2022-04-20 17:53:14
Zastanawiam się czy te wszystkie włoskie, francuskie knajpki mają recepturę co do grama i szczegółowo wymieniony gatunek sera w sałatce... albo sprzedawcy hot-dogów z wózków czy ważą parówki i bułki..? Idę, patrzę co inni mają na talerzu i czy im smakuje i zamawiam lub nie. Czy naprawdę za każdą pierdołę trzeba w Polsce robić z ludzi przestępców, tylko po to, żeby armia urzędników mogła wykazać potrzebę swego istnienia na urzędach zamiast iść i pracować w realnej gospodarce?
ma się bardzo dobrze
2022-04-20 09:42:18
Partia Watykańska (mafia) sprzedała swoją duszę szatanowi i dobrze na tym wyszła - ma się bardzo dobrze.
św . Antoni
2022-04-20 09:09:25
Typowe, bo polskie podejście polskich pseudobiznesmenów. Nie dorobisz się na " wałkach " ! Dorze CI będzie szło do czasu , aż sprzedaż swoją Duszę Szatanowi. Ten ,gdy ją posiądzie ma Ciebie za przeproszeniem w d..e ! Już Ci nie pomaga, a Ty idziesz ścieżką pochyłą w unicestwienie. Nawróć się, póki sam z siebie możesz wszystko oddać Bogu .Potrafisz oddać ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA