Czwartek, 12 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Ciepło, cieplej, gorąco! Szansa na geotermię w Szczecinie

Data publikacji: 12 grudnia 2024 r. 11:53
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2024 r. 15:34
Ciepło, cieplej, gorąco! Szansa na geotermię w Szczecinie
Fot. Mirosław Winconek  

Do tej pory Szczecin podejmował działania głównie dla poprawy jakości powietrza. Faktycznie, stawia również na tzw. zieloną energię. Prezydent zapowiada, że miasto konsekwentnie zmierza ku samodzielności energetycznej.

Kolejnym krokiem będzie szczecińska geotermia? W bliskiej perspektywie jest pierwszy odwiert na prawobrzeżu, przy ul. Dąbskiej. Szczecin właśnie uzyskał dofinansowanie do tej inwestycji.

Lata temu magistrat podjął kroki dla ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń w Szczecinie oraz dla podniesienia efektywności energetycznej miasta.

Dla (lepszego) klimatu

Czyli m.in. postawił na poprawę jakości powietrza poprzez uruchomienie systemu zachęt skierowanych do mieszkańców - udzielanie dofinansowania na przedsięwzięcia obejmujące wymianę źródeł ciepła (pieców) na paliwo stałe. Dzięki miejskim programom pomocowym - „Kawka", „Mewa", „Zefirek" - szczecinianie uzyskali wsparcie do wymiany systemu ogrzewania - na likwidację indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków oraz osiedlowych - i podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-12-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ciecińska geotermia?
2024-12-12 15:33:16
Oj-dyr w Szczecinie, mieście komuchów i "wieczorków"? PO_jebsi jeszcze nie wsadzili "na dołek" OJ-dyra z "geotermię"? PO-sadzić za "cegiełki" też za-PO-mnieli.
Jan
2024-12-12 14:16:43
Krzystek niech najpierw pokaże te pływające ogrody na które poszły miliony.
klufin
2024-12-12 14:06:52
Było już o tym wiele wiele lat temu , tylko pisali o międzyodrzu
analfabetyzm
2024-12-12 13:52:29
"dla ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń" - kto to pisał? Autor ewidentnie ma problem z logiką i wnioskowaniem. Z tak sformułowanego zdania wynika że "niska emisja" jest problemem, który trzeba ograniczyć. Po wynikach matur z polskiego, z roku na rok widać że ludzie tracą zdolność logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem - nawet tego co sami napiszą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA