Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Chorują jak dorośli. U otyłych dzieci wyższe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19

Data publikacji: 2021-12-06 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-07 08:08
Chorują jak dorośli. U otyłych dzieci wyższe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19
Fot. Kamil KRUKOWSKI/archiwum  

W tej fali pandemii więcej dzieci z cięższym przebiegiem COVID-19 trafia do szpitali, co potwierdzają lekarze także ze szczecińskich placówek. Niektóre wymagają pobytu w oddziałach intensywnej terapii. Część najmłodszych zapewne przechodzi zakażenie bezobjawowo, ale specjaliści obawiają się, że w tej części mogą być ich przyszli pacjenci, u których rozwinie się tzw. zespół pocovidowy - obserwowali to już po poprzednich falach tej pandemii.

- Obserwujemy, że jest teraz więcej dzieci wymagających hospitalizacji, bo w ogóle jest więcej dzieci chorych - mówi Joanna Łasecka-Zadrożna, specjalista pediatrii i chorób zakaźnych z Oddziału Dziecięcego Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie. - Nawet jeśli odsetek ciężko chorujących jest taki sam jak w poprzednich falach, to przekłada się on na większą liczbę dzieci w szpitalach.

I, jak dodaje doktor, to nie wynika tylko z tego, że obecna odmiana wirusa jest bardziej zakaźna, ale też z rezygnacji z pewnych obostrzeń. W poprzednich falach np. były okresowo zamykane żłobki, przedszkola, szkoły. W tej fali cały czas

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-12-2021

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jkl
2021-12-07 07:33:08
Są dla dzieci szczepionki, potrzeba nagonki!?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA