Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Banki finansują polski przemysł stoczniowy. Na budowę promów 81 mln euro

Data publikacji: 2022-05-25 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-26 10:39
Banki finansują polski przemysł stoczniowy. Na budowę promów 81 mln euro
Nowe ro-paxy będą niskoemisyjne. Fot. PŻM  

Konsorcjum banków podpisało z Gdańską Stocznią „Remontowa" im. J. Piłsudskiego SA umowę linii na gwarancje i akredytywy, której celem jest wsparcie kluczowego projektu stoczni w najbliższych latach, związanego z budową promów typu ro-pax. Będą to jedne z najbardziej przyjaznych środowisku promów samochodowo-pasażerskich, zasilanych skroplonym gazem ziemnym w układzie hybrydowym, jakie mają pływać po Morzu Bałtyckim.

Udzielona przez konsorcjum linia opiewa na kwotę 81 milionów euro. W projekt zaangażowały się Santander Bank Polska, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz KUKE. Rolę agenta finansowania pełni Santander Bank Polska, agentem zabezpieczeń jest mBank. Każdy z banków będzie udzielał gwarancji bankowych, akredytyw dokumentowych oraz zabezpieczających związanych z dostawami realizowanymi na potrzeby stoczni. Banki będą dodatkowo korzystały z regwarancji udzielonych przez KUKE. Gdańska Stocznia „Remontowa" im. J. Piłsudskiego ma zbudować trzy promy, plus jeden w opcji.

- Zapewnienie przez konsorcjum banków tego niezbędnego do obsługi kontraktów z dostawcami i podwykonawcami

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-05-2022

 

Elżbieta Kubowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ mrzonki
2022-05-26 10:28:38
- szkoda to jest... Nie kapujesz iż teraz w Polsce jest najważniejsze; "Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego i jego próśb". ...Ta stępka rdzewieje dlatego iż "pinindzy nima", są wymieniane na hrywny. Prześledź związek; - wymiana hrywny, "komunikację osobową" po wprowadzeniu wymiany, zniesienie cła na "bryki" do Ukrainy, tzw. karty przedpłacone itd. To jest Eldorado. Nawet UNCHR na "karty przedpłacone" się nie nabrało, mimo prpozycji z Polski.
mrzonki
2022-05-26 08:12:27
Szkoda tylko że stępka już dawno zardzewiała.
Mick
2022-05-25 21:49:29
A w Szczecinie mieli podatnicy wszystko finansowac i nic nie finansuja a promuf nima !! jak życ

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA