piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Na uniwersytecie otwarto… bank

Na uniwersytecie otwarto… bank

Na uniwersytecie otwarto… bank
Data publikacji: 2019-12-05 18:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 838 431616

Na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oficjalnie otwarto placówkę banku Santander Universidades.

- Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa powstała i jest realizowana. Są tacy pracodawcy na rynku, którzy nie tylko oczekują od studentów wiedzy i umiejętności, ale też próbują ich wspomagać. Z tego co wiem, to odbywają się już warsztaty organizowane przez bank. Współpraca z bankiem Santander trwa już wiele lat. Mam nadzieję, że ta placówka będzie żyła. Życzę, aby bank osiągnął swoje cele biznesowe i żeby wielu studentów znalazło pracę w banku Santander i jak najwięcej studentów i pracowników założyło konta i skorzystało z innych produktów – powiedział prof. dr hab. Waldemar Gos, prorektor ds. Finansów i Rozwoju US.

Santander Universidades to największy program wspierający szkolnictwo wyższe finansowany przez prywatną firmę. Tylko w 2018 bank przyznał na świecie 73 741 stypendiów i grantów.

(as)

Fot. Filip Kacalski/US

Na uniwersytecie otwarto… bank Na uniwersytecie otwarto… bank

Komentarze

bolo
- jak będą "student" to rozbiję ten bank - moja profesja rozbijać.
2019-12-08 20:26:25
Benek
czekamy kiedy otworzą kozę dla leniwych studentów
2019-12-06 21:52:33
do @ gosc
- przeczytali iż "ruska onuca (bez "ogonków) nawija w "Kurierze" i się przestraszyli "ruskiego smrodu"... Zainstaluj co trzeba i PiS_z PO_prawnie.
2019-12-06 12:27:18
Oby tylko pozniej...
Nie okazalo sie, ze byl to kolejny ale na Wyzszym juz Poziomie... "Amber Gold nr 2" wykorzystujacy niezorientowanych i naiwnych Polakow ??
2019-12-05 23:25:06
Tomek
Przestępcy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie zwrotu podatku VAT. Posługują się przy tym przybyszami z Ukrainy. Według portalu Money.pl, który w czwartek jako pierwszy opisał schemat tego procederu, oszuści przywozili z Ukrainy całe autobusy „turystów”, którzy w jednej z przygranicznych hurtowni kupowali sprzęt RTV i AGD. W związku z tym że przy wywiezieniu sprzętu poza obszar UE należał im się zwrot zapłaconego VAT, obcokrajowcy udawali się do Urzędu Celnego po dokumenty Tax Free, na podstawie których hurtownia zwracała im pieniądze. Działo się tak, ponieważ na przejściach granicznych podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu nie ma punktów zwrotu podatku VAT. Zakupiony sprzęt pozostawał jednak w Polsce a zwrócone pieniądze w rzeczywistości trafiały do kieszeni oszustów. Jak ustaliło Money.pl, toczy się obecnie kontrola podatkowa w sprawie jednej hurtowni z Podkarpacia, która zajmowała się takim procederem. „Ten sprzęt nigdy nie wyjeżdżał z Polski, nie było go w obrocie transgranicznym. A Ukraińcy czasem nawet nie wysiadali z autobusów” – ujawnił informator portalu. Do opisywanej działalności doszło w okresie 2017-2018 a suma zwróconego VAT-u wyniosła 6 mln zł. Służby starają się teraz dowieść, że zwrot VAT był nienależny, ponieważ sprzedaż miała charakter hurtowy a nie detaliczny. Nie wiadomo, jaka może być łączna skala wyłudzeń przy użyciu opisywanego procederu. Od początku tego roku na przejściach granicznych podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu zarejestrowano ponad 941 tys. dokumentów TAX FREE a wartość wywiezionych na ich podstawie towarów wyniosła 1,428 mld złotych.
2019-12-05 20:43:41
gosc
bez poswiecenia? skandal
2019-12-05 19:15:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie