Wtorek, 26 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Balkony pod kontrolą. Naprawa często za droga

Data publikacji: 18 września 2023 r. 16:28
Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023 r. 20:52
Balkony pod kontrolą. Naprawa często za droga
Balkon, od którego odpadała część, został naprawiony. Pojawił się nowy styropian. Tym razem robota jest solidniejsza. Szczecinianie zastanawiają się jednak, kiedy zaczną odpadać kolejne fragmenty, innych balkonów. Wykonawca był zapewne ten sam. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Była chwila strachu, interweniowała straż pożarna… Pęknięcia na znajdującym się najwyżej balkonie były widoczne gołym okiem. Pod balkonem zaś wypoczywali ludzie - w usytuowanych na dole ogródkach gastronomicznych. Wszystko dobrze się skończyło. Odczepiony od balkonu fragment strażacy odkleili. Tymczasem Czytelnicy alarmują, że pęknięcia widać także na innym pobliskim balkonie. Wygląda na to, że balkony były podobnie wykonane.

Do tego incydentu doszło kilkanaście dni temu w al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie. Pod balkonem, który wymagał interwencji służb, działa ogródek gastronomiczny. Strażacy usunęli odklejoną i zwisającą część ocieplenia.

- To był podklejony pod balkon styropian - mówi Joanna Konieczna, dyrektor „BOM 7", zarządca nieruchomości, w której znajduje się wspomniany balkon. - Była szybka reakcja i ten styropian zdjęliśmy i pomalowaliśmy płytę balkonową od spodu. Zrobiliśmy to tylko na tym jednym balkonie, bo wykonawca stwierdził, że nie ma potrzeby robienia kolejnych. My zarządzamy tym budynkiem od niedawna, mniej więcej od miesiąca. Przejęliśmy go w takim stanie.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-09-2023

 

Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dno
2023-09-18 20:06:19
Mówimy o stolicy województwa, kilkusettysięcznym mieście, w którym spadają balkony...
z miasta
2023-09-18 17:08:31
Coś jest w temacie bardzo nie tak. U nas przy Mazurskiej, był generalny remont kamienicy. w temacie balkony były totalnie burzone. Po sprawdzeniu legarów wykonano nowe wylewki i inne takie tam. Ta sama ekipa która w tym roku robiła podobne remonty, była załamana jak bardzo zmieniły się "wymagania i przepisy" No i powoli wyłazi urzędnicza "oszczędność" Na wiele remontowanych kamienic/bloków ewidentnie powinna wejść stosowna grupa szybkiego reagowania. Nie czekajcie na kolejne dziwne zdarzenia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA