Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Atakować stereotypy, wstrząsać, budzić głód. Urodzony pesymista z artystyczną nagrodą

Data publikacji: 2022-05-21 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-21 17:36
Atakować stereotypy, wstrząsać, budzić głód. Urodzony pesymista z artystyczną nagrodą
Anna i Paweł Nowakowscy podczas gali Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Fot. Ryszard PAKIESER  

W Szczecinie działa jedno z najważniejszych w Polsce wydawnictw zajmujących się literaturą wysokoartystyczną - to FORMA Anny i Pawła Nowakowskich. Ich praca została doceniona przez lokalną społeczność. Małżeństwo uhonorowano niedawno Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecina „za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury w roku 2021".

Paweł Nowakowski jest architektem. Skąd ekscentryczny pomysł, aby zająć się wydawaniem książek i to książek niesformatowanych pod listy bestsellerów?

- Działalność wydawnicza na początku była rozszerzeniem działalności pracowni projektowej - wyjaśnia wydawca. - Dopiero później proporcje się odwróciły, a architekturą zajmujemy się do dziś, mimo że znudziła nam się okrutnie. Po wielu latach projektowania sal gimnastycznych, gimnazjów, budynków szkół wyższych okazywało się, że na przetargach ważna jest jedynie zaproponowana cena, a dotychczasowe realizacje są zupełnie bez znaczenia. W konkursach architektonicznych zawsze zajmowaliśmy trzecie miejsca, drugich nie było, a wygrywały prace falandyzujące (naginające

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-05-2022

 

Autor: Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czy ochrona
2022-05-22 15:38:19
Dzieci przed dorosłymi drapieżnikami seksualnymi (pedofilami) to archaiczny stereotyp który należy atakować?
p
2022-05-21 17:06:49
Szkoda, że w dzisiejszych czasach nie ma miejsca na prawdziwą sztukę, talent, tylko jest właśnie owe atakowanie stereotypów i wstrząsanie przez kontrowersje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA