Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Apteki zamknięte. Brakuje magistrów farmacji

Data publikacji: 2021-05-05 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:24
Apteki zamknięte. Brakuje magistrów farmacji
Według farmaceutów, myśliborska Rada Powiatu nie przeprowadziła badań dotyczących realnego zapotrzebowania na dyżury aptek.  

W grudniu ubiegłego roku radni Rady Powiatu myśliborskiego podjęli uchwałę dotyczącą dostępności do aptek w porze nocnej. Według niej wyznaczone apteki powinny dyżurować w godzinach od 23 do 7 rano. Nie wszędzie tak się dzieje. W Barlinku apteki w porze nocnej są zamknięte.

Zapytaliśmy władze powiatu, dlaczego pomimo podjętej uchwały do tego dochodzi? Starosta Andrzej Potyra informuje m.in., że apteki w Barlinku nie pełnią dyżurów w porze nocnej, bo - jak twierdzą kierownicy tych aptek - nie wynika to z ich złej woli, lecz jest podyktowane brakiem fachowego personelu, który mógłby takie dyżury prowadzić.

Starosta podkreśla, że pełnienie dyżurów nocnych i podczas dni wolnych od pracy wchodzi w zakres ustawowych zadań aptek ogólnodostępnych i do kierownika apteki należy takie organizowanie pracy, aby placówka ten obowiązek mogła realizować. Jednocześnie zaznacza, że powiat nie ma środków prawnych umożliwiających kontrolę, czy też nadzór nad realizacją harmonogramu dyżurów aptek w porze nocnej.

Egzekwowanie i kontrola wykonywania przez apteki dyżurów leży w kompetencji właściwego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-05-2021

 

Tekst i fot. Jacek Słomka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

braki tu, braki tam
2021-05-05 23:26:13
źle się dzieje w państwie polskim.
A, A...
2021-05-05 21:48:07
Kto w takich malych miejscowosciach chodzi po Nocach do Apteki...?? Chyba tylko Ci co po-trzebuja Spirytus na przeplukanie "tego i owego" lub po-dleczenie "Kaca" ?/!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA