Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Ograniczenia w aptekach

Data publikacji: 2020-03-14 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 13:38
Ograniczenia w aptekach
 

Naczelna Izba Aptekarska zarekomendowała aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

Szczecińskie apteki środki ostrożności wdrażają już od co najmniej kilku dni. „W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy, aby w aptece przebywały maksymalnie 4 osoby" - informacje o takiej treści pojawiły się na drzwiach jednej z aptek przy al. Wyzwolenia. Farmaceuci zwracają także uwagę, by nie przekraczać wyznaczonych na podłodze linii oraz nie opierać się o ladę. Wiele z placówek ograniczyło także płatność gotówką - wskazane są karty płatnicze. Specjalne strefy buforowe, zakupy leków tylko przez tzw. „okienko nocne" są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia w związku z walką z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

- W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 - czytamy w komunikacie kierowanym do farmaceutów przez Naczelną Izbę Lekarską. - Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek.

(kel)

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ