Piątek, 24 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Ograniczenia w aptekach

Data publikacji: 14 marca 2020 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2022 r. 08:06
Ograniczenia w aptekach
 

Naczelna Izba Aptekarska zarekomendowała aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

Szczecińskie apteki środki ostrożności wdrażają już od co najmniej kilku dni. „W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy, aby w aptece przebywały maksymalnie 4 osoby" - informacje o takiej treści pojawiły się na drzwiach jednej z aptek przy al. Wyzwolenia. Farmaceuci zwracają także uwagę, by nie przekraczać wyznaczonych na podłodze linii oraz nie opierać się o ladę. Wiele z placówek ograniczyło także płatność gotówką - wskazane są karty płatnicze. Specjalne strefy buforowe, zakupy leków tylko przez tzw. „okienko nocne" są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia w związku z walką z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

- W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 - czytamy w komunikacie kierowanym do farmaceutów przez Naczelną Izbę Lekarską. - Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek.

(kel)

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Senastian Drozd
2022-03-22 07:15:23
Zwrot leku na receptę. Proszę o zwrot leku na receptę recepta została u państwa w aptece wraz z paragonem z lekiem którego chcę zwrócić l.ek różni się od leku który jest na recepcie sprzedaliście zamiennik różniący się składem. Zgodnie z prawem konsumenckim proszę o dokonanie zwrotu pieniędzy lub wymianę zamiennika na lek który jest na recepcie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA