Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wszyscy jesteśmy ekologami

Data publikacji: 2020-01-25 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Wszyscy jesteśmy ekologami
 

Dominik Dobrowolski, podróżnik i ekolog, przemierza polskie Wybrzeże, żeby razem z wolontariuszami sprzątać plaże i prowadzić spotkania edukacyjne. Tylko przez dwa dni akcji o nazwie „Bałtycka Odyseja", w której wzięło udział ok. 100 osób, zebrano pół tony odpadków. A to dopiero początek podróży, która ma się zakończyć na Mierzei Wiślanej.

Jak to się wszystko zaczęło? Swoją działalność społeczną Dominik Dobrowolski zapoczątkował jeszcze w latach 80. w ruchu o nazwie „Wolność i Pokój". Była to inicjatywa ekologiczna i pacyfistyczna. Jej członkowie protestowali przeciw obowiązkowemu poborowi do wojska i przeciw truciu mieszkańców Dolnego Śląska przez hutę Siechnice.

- To były moje początki; czasy chłopaka dorastającego na przełomie rewolucji politycznej w Polsce, gdy upadała komuna, ale Urząd Bezpieczeństwa, chociaż dogorywał, to wciąż bardzo poważnie dokuczał ludziom. Był epizod na studiach, gdy moi koledzy zostali aresztowani na kilka lat za odmowę służby wojskowej. Nie chcieli służyć w armii, która przysięgała lojalność wobec Związku Radzieckiego. Ja również

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-01-2020

 

Tekst i fot. Turlejski Bartosz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA