poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja”

Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” [GALERIA]

Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja”
Data publikacji: 2020-01-18 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18 20:40
Wywietleń: 1435 438642

50 wolontariuszy z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim na czele sprzątało w sobotę (18 stycznia) plażę na prawobrzeżu Świnoujścia. Znany społecznik chce przejść trasę o długości 500 kilometrów, żeby prowadzić spotkania edukacyjne z młodzieżą, mieszkańcami i zbierać śmieci na plaży. Zakończy swój marsz w Piaskach na Mierzei Wiślanej.

Pierwszy etap to 11 km. Wolontariusze zebrali się w sobotę rano na plaży na Warszowie i ruszyli w stronę Międzyzdrojów. Po drodze zbierali śmieci.

- Jest dużo pozostałości po sprzęcie rybackim, który wyrzuciło morze. A oprócz tego puszki, butelki, rurki oraz śmieci, które trudno zidentyfikować - wyliczali wolontariusze.

Później był posiłek w muzeum Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Po południu wolontariusze ruszyli w stronę Wisełki. Dominik Dobrowolski będzie ponawiał akcję w każdy weekend. Wolontariusze będą sprzątać po kilkadziesiąt kilometrów plaż polskiego Wybrzeża. Podróżnik będzie spotykał się także z młodzieżą w szkołach. Przed sobotnią akcją odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 na Warszowie.

W sobotę, pierwszego dnia akcji wśród wolontariuszy najliczniejszą grupę stanowili pracownicy banku Credit Agricole, pomysłodawcy międzynarodowego projektu Plastic Odyssey, w ramach którego sprzątane są morza i oceany świata. Ale byli też mieszkańcy regionu: Szczecina, Wolina i Świnoujścia.

Tekst i fot. BaT

Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja” Sprzątali plażę. Ruszyła „Bałtycka Odyseja”

Komentarze

Ekolog aktiv
Do mieszkańców, naprawdę trzeba wam organizować akcje aby trocha posprzątać ją zawsze z workiem na śmieci jak idę na spacer na plażę, polecam kazdemu
2020-02-18 20:37:29
Rebellian
Rebelianci nie będą zbierać śmieci,rebelianci co najwyżej mogą protestować.W piątki od 17 do 17.30. Potem robimy fun
2020-01-19 16:18:46
aby więcej chętnych mogło dołączyć
- także tych zadymiarzy z "adamowicza"!
2020-01-19 12:48:32
mieszkańcy
Bardzo dobra inicjatywa,dobrze zaplanowana i dlatego chętnie włącza się młodzież.Tak trzymać,prosimy o powtórzenie akcji aby więcej chętnych mogło dołączyć.
2020-01-19 11:52:22
Komitet Obrony Klimatu
Popieramy!
2020-01-18 20:42:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie