Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Uwaga na kwatery widma!

Data publikacji: 16 lipca 2019 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Uwaga na kwatery widma!
 

O tym, że w czasie sezonu wakacyjnego można paść ofiarą oszustów, wiadomo nie od dzisiaj. Mowa nie tylko o nieuczciwych kupcach, którzy sprzedają żywicę kobaltową, twierdząc, że to bursztyn, ale również o wirtualnych kwaterodawcach działających za pośrednictwem portali internetowych. O ile fałszywe bursztyny wprowadzane są do obrotu od dziesięcioleci, o tyle kwatery widma pojawiły się niedawno, bo wraz z rozwojem internetowych portali ogłoszeniowych.

Kołobrzeżanie pamiętają jeszcze sprawę oszusta sprzed kilku sezonów, który na internetowych portalach turystycznych oferował wynajem luksusowych apartamentów. Udzielał przy tym wysokich bonifikat osobom, które dokonywały 100-procentowej przedpłaty. Kołobrzeskie apartamenty miały się znajdować w ośrodku Jantar SPA, który co prawda dysponuje apartamentami, ale z nieuczciwym procederem nie miał nic wspólnego. Jak ustalili mundurowi, ofiarami oszusta padło 180 osób. Mężczyzna wyłudził od nich w sumie 180 tys. zł!

W tamtym przypadku oszust został zatrzymany. Był nim 25-latek karany poprzednio za podobne przestępstwa. Na tym oszuście jednak nie koniec.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2019

 

Autor: (pw)
Fot. Artur Bakaj
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Polski Katotaliban
2019-07-16 20:45:53
A wszystko co powyżej napisane w imię miłości bliźniego i w niedzielę do kościółka do komunii i na tacę i klecha odpuści, ale na pewno nie Pan Bóg !! Bójcie się Pisiornio Rydzol wam wskaże drogę ...do piekła !!
Może morze
2019-07-16 09:31:44
A wszystko z niepohamowanej chęci zysku. Gastronomicy płacą pracownikom minimalne stawki, jeśli w ogóle, i gwarantują urągające warunki bytowe; lodziarnie sprzedają kilkuletnie lody z bakteriami; hotelarze oferują nieremontowane pomieszczenia i brudną pościel; płatne parkingi powstają na każdym skrawku wolnej ziemi; chińskie pamiątki sprzedawane są z zyskiem 1000%. Do tego można dopisać oszustów oferujących grę w trzy kubki, oszukujące automaty z zabawkami dla dzieci. Ktoś jeszcze coś dopisze do tej listy? :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA