Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Oddała fałszywym policjantom 20 tysięcy złotych

Data publikacji: 10 czerwca 2019 r. 10:26
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2019 r. 11:18
Oddała fałszywym policjantom 20 tysięcy złotych
 

Oszuści nie dają za wygraną i wciąż skutecznie wyłudzają pieniądze od starszych osób. W ostatnim czasie ofiarą przestępców padła 75-letnia mieszkanka Koszalina.

Metody oszustów się zmieniają. Co prawda wciąż mamy do czynienia z oszustwami „na wnuczka”, ale coraz częściej próbuje się podejść seniora „na policjanta” oraz „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego”. W ostatnim czasie wszystkie zgromadzone oszczędności straciła 75-latka z Koszalina. Seniorka dała się zwieść fałszywemu policjantowi.

Mężczyzna zadzwonił do niej do domu na telefon stacjonarny i powiedział, że jest policjantem. Po czym poinformował starszą panią, że posiada informacje, z której wynika, że do jej mieszkania będzie włamanie. Mężczyzna poradził kobiecie, że jeśli chce ocalić przed złodziejem swoje oszczędności, musi przekazać je policjantowi, który niebawem pojawi się w jej domu.

– Kobieta nie podejrzewając żadnego zagrożenia, postąpiła tak jak zasugerował jej oszust i swoje oszczędności oddała młodemu mężczyźnie. Fałszywy funkcjonariusz przekonywał ją oczywiście, że pieniądze po zakończeniu akcji będą zwrócone jej osobiście przez policjanta – relacjonują prawdziwi policjanci.

Niestety, jak się szybko okazało, pieniądze nie zostały zwrócone seniorce. 75-latka została oszukana i straciła oszczędności życia – 20 tysięcy złotych. Przy okazji tego zdarzenia, policja ponawia apel do seniorów, by w kontaktach z nieznajomymi osobami, kierowali się zasadą ograniczonego zaufania. Jeśli dzwoni ktoś i prosi nas o pieniądze, odłóżmy słuchawkę. Warto pamiętać, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nie angażują w swoje czynności osób postronnych, a przede wszystkim nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

(reg)

Fot. Marek Klasa (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA