Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Targowiska proszą miasto o pomoc. Szczecińscy kupcy alarmują – będą dramaty

Data publikacji: 25 marca 2020 r. 11:49
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Targowiska proszą miasto o pomoc. Szczecińscy kupcy alarmują – będą dramaty
 

Kupiecka Izba Gospodarcza Pomorza Zachodniego w imieniu prezesów wszystkich targowisk w mieście złożyła wniosek do prezydenta Szczecina o natychmiastowe zaniechanie poboru opłat za dzierżawę i podatku od nieruchomości na pół roku. - Bez pomocy miasta sobie nie poradzimy - mówią kupcy. - Nie ma żadnej szansy. Będą dramaty.

W marketach i dyskontach handel nie ustał, ludzie robią duże zakupy i wciąż wracają. Na rynkach, w otwartej przestrzeni ruch zastygł. Przychodzi niewielu klientów. Handlujący pozamykali pawilony, bo nie mają kogo obsługiwać. Na Manhattanie wyhamowała przemysłówka. Warzywniaki i mięsne pracują dalej. Miasto przekazało rynkom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa (zachowanie stref, odległości w kolejkach, środki do dezynfekcji, rękawiczki), wszyscy się do nich stosują. Ale klientów jest niewielu.

- O ile był jakiś bum na początku, bo ludzie robili zapasy, w tej chwili ruch jest zdecydowanie mniejszy - mówi Sławomir Grzybowski ze spółki Rynek Centrum przy ul. Kordeckiego. - Nasi przedsiębiorcy też się pozamykali w obawie o swoje bezpieczeństwo. W poniedziałek

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-03-2020

 

Autor: Anna Gniazdowska 
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ico
2020-03-25 15:07:19
a mnie kto zwolni z oplat ?? zwolnic wszystkich z oplat - za mieszkanie,prad,gaz,raty,ubezpieczenia itp bez pomocy rzadu nie przetrwamy! zwykli ludzie.
rozwiązanie
2020-03-25 14:07:01
Zamknąć wszystkie targowiska i zwolnić je z opłat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA