piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zielone światło dla kupców

Zielone światło dla kupców

Zielone światło dla kupców
Data publikacji: 2015-10-22 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 1669 30491

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek podpisał porozumienie z Kupiecką Izbą Gospodarczą dotyczące woli sprzedaży przez miasto nieruchomości, które dziś dzierżawią podmioty prowadzące targowiska miejskie. Na razie mowa o trzech rynkach: Zdroje, Szafera i Pogodno.

- Mamy zielone światło od prezydenta - mówi Mirosław Wołosewicz, prezes KIG. - Teraz czekamy, żeby magistrat określił zasady, na jakich miałoby dojść do sprzedaży. Spółki kompletują dokumenty, żeby potem wystąpić o wykup terenu.

Magistrat precyzuje - nieruchomości winny spełniać trzy warunki: zostały oddane do używania na podstawie umowy dzierżawy zawartej na okres na co najmniej 10 lat, mają uregulowany stan prawny, w obowiązującym Planie Zagospodarowania Przestrzennego zostały przeznaczone na działalność targowisk lub hal targowych. Zgodę na sprzedaż nieruchomości każdorazowo będzie wydawać Rada Miasta.

Nie wszędzie sprawa jest prosta.

- Jesteśmy przygotowani na wykupu, jesteśmy gotowi wziąć kredyt - mówi Sławomir Lemirowski, prezes targowiska "Pogodno". - Cztery lata temu była robiona szacunkowa wycena tego terenu, określono ją na trzy i pół miliona złotych. Problem w tym, że musimy czekać, aż uchwalony zostanie Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Być może stanie się to w przyszłym roku. 

W przypadku rynku "Szafera" chodzi o teren o powierzchni 3 200 metrów kw. (jest tu 1700 m kw. powierzchni handlowej).

- Cały czas zmagamy się z problemem jak to ugryźć - mówi Jolanta Sosnowska, prezes spółki "Szafera". - Czekamy na uściślenie warunków wykupu przez magistrat. Chcemy też w najbliższym czasie spotkać się z wiceprezydentem Mariuszem Kądziołką. Nie wiemy czy teren wykupi spółka, czy kupcy. Ludzie muszą wiedzieć, co ich czeka. Cały czas zastanawiamy się też, skąd wziąć pieniądze. Czy wziąć kredyt, czy każdy wyłoży własne pieniądze i za swoje metry zapłaci sam. Wstępna wycena to 500 złotych za metr kwadratowy powierzchni. ©℗

(gan)

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”