Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kupcy, handel a inwestycja przy ul. Szafera. Zwolnienia z opłat nie będzie

Data publikacji: 19 marca 2020 r. 11:12
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Kupcy, handel a inwestycja przy ul. Szafera. Zwolnienia z opłat nie będzie
 

Handlujący w pawilonach rynku przy ul. Zawadzkiego w Szczecinie oczekiwali, że radni z Komisji ds. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wesprą ich w staraniach o zwolnienie spółki „Szafera", która nim zarządza, z poboru czynszu dzierżawnego. Radni z pismem w tej sprawie na ostatnim swym posiedzeniu w marcu się zapoznali, wysłuchali argumentów wnioskodawców. Zwolnienia z czynszu jednak nie będzie.

Handlujący w swoim piśmie twierdzili, że do spadku ich dochodów przyczynia się zamknięcie dla ruchu pobliskiej ul. Władysława Szafera i trwająca na niej od listopada ub.r. przebudowa. Stąd ich prośba do samorządowców o taką formę pomocy, bo - jak tłumaczyli - inaczej inwestycji drogowej prowadzonej teraz na ul. Szafera nie przetrzymają. Liczyli, że radni przychylą się do ich wniosku o takie zwolnienie z czynszu dzierżawnego do czasu, gdy przywrócony zostanie tam normalny ruch między ul. Zawadzkiego, przebudowywanym rondem Szczecińskich Olimpijczyków i al. Wojska Polskiego, jak też powrotu w ten rejon przynajmniej częściowo kursowania autobusów. Teraz tamtędy jeżdżą tylko autobusy jednej linii - to „osiemdzisiątki". 

Konkretnej odpowiedzi w sprawie zwolnienia z czynszu kupcy jednak nie otrzymali...

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-03-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolka
2020-03-19 14:59:54
Co teraz na to powiedzą? CIVID 19. Do kogo teraz pòjdą płakać?
No nie
2020-03-19 12:36:55
Na maszt to za nisko, myślę że pandemia ich wykończy...
...
2020-03-19 11:38:00
Ale grunty nad Rudzianką za darmo lub za 1zł i na Gumiencaach to miasto miało do rozdania pewnym VIPOM...moze kupcy zbuduja tam masz telefonii komórkowej to zarobią ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA