Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Podsumowano wypoczynek w regionie. Spokojniejsze lato 2020

Data publikacji: 30 września 2020 r. 23:16
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 10:32
Podsumowano wypoczynek w regionie. Spokojniejsze lato 2020
 

W tym roku nad wodą i na drogach było spokojniej, jednak nie brakowało nieodpowiedzialnych zachowań. Tak sezon wakacyjny podsumował Urząd Marszałkowski, policjanci i ratownicy wodni.

Wczoraj na bulwarze Starówka poinformowano także dziennikarzy o efektach akcji promującej bezpieczny wypoczynek. Odnotowano mniej wypadków na drogach oraz akwenach wodnych.

Jak poinformował wojewódzki koordynator do spraw profilaktyki w ruchu drogowym kom. Mateusz Mićko, w porównaniu do zeszłego roku w te wakacje było mniej wypadków drogowych - 160 (o 110 mniej). Mniej było też rannych. Niestety zginęły lub zmarły 23 osoby. W porównaniu do ubiegłego roku nastąpiła poprawa stanu bezpieczeństwa.

Jak zwykle główne przyczyny przypadków na drogach to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Jak co roku podjęto współpracę z urzędem marszałkowskim. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2020" wszystkie komendy powiatowe i miejskie regionu otrzymały materiały profilaktyczne w postaci maseczek, testerów trzeźwości

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-10-2020

 

Autorki: Karina Serednia i Julia Owczaruk
Fot. Urząd Marszałkowski 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA