Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Po większą bonifikatę tylko do końca roku

Data publikacji: 2019-11-25 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Po większą bonifikatę tylko do końca roku
Fot. Wiesław Miller  

Mieszkańcy zainteresowani możliwością uzyskania 60-procentowej bonifikaty od jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów muszą się pospieszyć. Na skorzystanie zeń mają czas tylko do końca tego roku.

Z wnioskiem o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności za stosowną opłatą i udzieloną od niej ustawowo przewidzianą ulgą mogą występować osoby fizyczne będące właścicielami gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, osoby fizyczne będące współwłaścicielami udziałów w gruntach związanych z lokalami mieszkalnymi, spółdzielnie mieszkaniowe będące właścicielami lub współwłaścicielami gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi - w części przeznaczonej na cele mieszkaniowe.

- W roku, w którym nastąpiło przekształcenie, uprawnione osoby fizyczne i spółdzielnie mieszkaniowe mogą skorzystać z bonifikaty w wysokości 60 proc. Tylko takie osoby mają możliwość wystąpienia o bonifikatę i uiszczenia opłaty w bieżącym roku - tłumaczy Sylwia Cyza-Słomska z Centrum

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-11-2019

 

 Autorzy: Mirosław Winconek, Wiesław Miller
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA