Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Pływająca Rusałka?

Data publikacji: 2020-07-01 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Pływająca Rusałka?
 

To ma być swoisty powrót do przeszłości, czyli łódek na Rusałkę w parku Kasprowicza. Mowa o jednym ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który już cztery lata czeka w inwestycyjnej „zamrażarce", a zostanie zrealizowany - jak przyznaje magistrat - nie wcześniej niż za dwa kolejne.

Chodzi o projekt pn. „Pływająca Rusałka - powrót łodzi wiosłowych na jezioro Rusałka". Zwycięski dla SBO 2016. Zgodnie z nim nabrzeże do cumowania łodzi ma być zaaranżowane od strony ul. Słowackiego, na odcinku 300 m. Nie będzie to jednak przystań w sentymentalnym stylu, jaki widać na historycznych kartach dawnego Szczecina, choćby na przedwojennych widokówkach. Tylko na wskroś nowoczesna i zautomatyzowana - bezobsługowa wypożyczalnia łodzi wiosłowych. Na wzór znany z BikeS, czyli roweru miejskiego - niepowtarzalny i rozpoznawalny BoatS.

Integralną częścią tego projektu - oprócz budowy pomostu do cumowania łodzi - jest również aranżacja „nabrzeża za pomocą mebli miejskich i elementów małej architektury", a także budowa japońskiej altany. Ta ostatnia nie została uwzględniona nawet

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-07-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odpowiadajcie!! Piszcie !!!
2020-07-01 21:27:09
Szykują najgorszą, odpustową jarmarczność.
Szczecińscy ludzie, RATUJCIE RUSAŁKĘ !!!
2020-07-01 21:03:24
.
Szczecinianie!! Szczeciniacy !!
2020-07-01 15:51:14
Przecież to pomysł ze złego snu. To pomysł ze snu geszefciarza, który stratuje WSZYSTKO, wyrżnie WSZYSTKO co żywe dla szmalu. Przecież na Rusałce, praktycznie w centrum miasta żyje sporo różnych gatunków ciekawego ptactwa wodnego gnieżdżącego się w odradzającej się roślinności przybrzeżnej właśnie od ulicy Słowackiego. Bogato zamieszkała przez faunę latającą jest urocza wysepka. Wyobrażacie sobie jakikolwiek sprzęt pływający w celach rozrywkowych na tym maleńkim przecież jeziorku !? Jak można wpaść na taki pomysł !!? Co ze głupi ludzie mogą wogóle coś takiego rozważać. A może nie tacy głupi ?... SZMAL, SZMAL, SZMAL. Kochani, to piękny, cichy zakątek. Wyobrażacie sobie kilka łodzi a na nich rozbawione towarzystwo ? Do tego po części po alkoholu ? Wyobrażacie sobie wrzaski, ryki, "uczone" rozmowy słyszalne od końca do końca jeziorka ? Tratowanie wysepki, przegonienie wszelkiego gniazdującego ptactwa, młodych ? Przy sprzyjających warunkach tam nie raz gniazdowały łabędzie. 300 m NABRZEŻA OD UL. SŁOWACKIEGO !!! Nie, nie chce mi się dalej pisać. Jestem zwyczajnie roztrzęsiony.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA