Takiego projektu jeszcze nie było. Młodzi ludzie w Szczecinie udowadniają, że możemy żyć lepiej, zdrowiej i bezpieczniej. Organizują wielopłaszczyznowy projekt „Pogoń Plastik” adresowany nie tylko do swoich rówieśników.
– Plastik jest dziś wszędzie: na dnie głębokich oceanów i na Mount Evereście. Otaczają nas nie tylko plastikowe torby, butelki i opakowania, ale z plastiku mamy długopisy czy obudowy od komputerów. Dlatego trudno byłoby z niego zupełnie zrezygnować – wyjaśnia Mateusz Gieryga, pomysłodawca i organizator projektu Pogoń Plastik. – W dzisiejszym środowisku zalega 6,5 miliona ton plastiku.
Ośmioro szczecińskich licealistów postanowiło pokazać innym, że plastik można ograniczyć, a ten już zużyty – ponownie wykorzystać. Do swojego przedsięwzięcia przygotowali się profesjonalnie. Prowadzą prelekcje w szkołach, rozwieszają informacyjne plakaty na przystankach komunikacji miejskiej, zachęcają do zbierania plastiku i organizują zbiórki nakrętek, ze sprzedaży których dochód przeznaczą na cel Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Nakrętki można
... Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-04-2019