Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Na policjanta, na SMS. Przestępcy czyszczą konta

Data publikacji: 2020-05-29 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Na policjanta, na SMS. Przestępcy czyszczą konta
 

Na naszym terenie znowu aktywni są przestępcy okradający starszych ludzi metodą na policjanta. Kilka dni temu kolejny szczecinianin stracił w ten sposób swoje oszczędności.

Oszuści w ostatnim czasie podszywają się też pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty kilkudziesięciu groszy do przesyłki za dezynfekcję paczki. Mieszkańca powiatu sławieńskiego kosztowało to prawie 3 tysiące złotych.

Scenariusz oszustw metodą na policjanta znają chyba wszyscy, ostrzeżenia i apele o ostrożność powtarzane są od lat. A jednak przestępcy wciąż znajdują swoje ofiary. Do starszego pana ze Szczecina na telefon komórkowy zadzwonił niedawno mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Głównej Policji. Mówił, że syn seniora spowodował wypadek samochodowy i potrzeba 15 tysięcy złotych, by sprawę załatwić polubownie. Senior powiedział, że ma mniejszą kwotę, na którą rozmówca się zgodził, informując, że po pieniądze zgłosi się nieumundurowany policjant. Tym sposobem szczecinianin stracił swoje oszczędności.

Podobnie było z mieszkanką naszego miasta, od której oszust

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-05-2020

 

Autor: Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dexter
2020-05-29 13:46:22
JAK GŁUPIM TRZEBA BYĆ BY NABRAĆ SIĘ NA TAKI SMS??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA