Środa 29 września 2021r. 
REKLAMA

Uwaga, oszuści podają się za pracowników socjalnych

Data publikacji: 2020-05-12 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 20:27
Uwaga, oszuści podają się za pracowników socjalnych
 

- Oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych i informują o konieczności przeprowadzenia wywiadu środowiskowego lub oferują "wsparcie" - ostrzega szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. - Pojawiają się bez zapowiedzi i próbują okraść mieszkanie w trakcie wizyty. Przypominamy, że obecnie wizyty naszych pracowników w środowiskach są ograniczone do minimum, a jeśli do nich dochodzi, są wcześniej umawiane telefonicznie.

W poniedziałek 11 maja w Szczecinie doszło do dwóch takich zdarzeń, oba dotyczyły seniorów. Dlatego MOPR ostrzega i przypomina o ostrożności.

 - W sytuacji obecnej pandemii wyjścia pracowników MOPR w środowiskach zostały ograniczone do minimum - mówi Maciej Homis, rzecznik Ośrodka. - Większość spraw prowadzona jest zdalnie, bez osobistego kontaktu z klientami. Każdy z pracowników Ośrodka ma przy sobie legitymację służbową z podstawowymi danymi (imię, nazwisko), zdjęciem i numerem pracownika. Przed wpuszczeniem do mieszkania, należy o nią poprosić. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dana osoba faktycznie jest pracownikiem MOPR, można zweryfikować jej dane, dzwoniąc do sekretariatu Ośrodka pod numer: 91 48 57 601.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ