Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Lekarze wolą pieniądze od mieszkania

Data publikacji: 2019-10-15 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Lekarze wolą pieniądze od mieszkania
 

Kłopoty z kadrą medyczną przeżywa barlinecki szpital. Padają różne pomysły, jak temu zaradzić. Jednym z nich jest zapewnienie mieszkań dla lekarzy.

W czerwcu zawiesił działalność oddział internistyczny szpitala w Barlinku. Powodem był brak lekarzy do obsady m.in. dyżurów. Po dwóch miesiącach oddział wznowił działalność. Na jak długo? Już mówi się, że wkrótce problem może wrócić. Od 1 października natomiast działalność zawiesił kolejny oddział szpitalny. Tym razem pediatryczny. Powód? Brak lekarzy. Teraz z chorymi dziećmi trzeba jeździć do Gorzowa Wlkp. lub Stargardu.

Jak zachęcić lekarzy do pracy w Barlinku? Jeden z pomysłów przedstawiła w czasie sesji barlineckiej Rady Miejskiej radna Bernarda Lewandowska.

- Wnioskuję o ujęcie w budżecie na 2020 rok kwoty, która pozwoli zakupić gminie Barlinek dwa mieszkania dla lekarzy, którzy w zamian podjęliby się pracy w naszym szpitalu. Wszyscy wiemy, jak dramatyczna jest sytuacja z lekarzami w Barlinku. Uważam, że jeżeli lekarze przyjeżdżają tylko na dyżury do Barlinka, to nie są związani z nami i z miejscem pracy. W latach poprzednich były

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-10-2019

 

Tekst i fot. Jacek Słomka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-10-15 23:12:41
- gdy strajkują lekarze i nauczyciele to pieprzą o "misjach", "powołaniach", "służeniu społeczeństwu" i innych pierdołach, ale w demokracji liberalnej dawniej zwanej kapitalizmem liczy sią tylko kasa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA